کدخبر : 157736
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

دستورات لازم برای ارتقاء کمی و کیفی عملکرد حوزه قضایی کیش

جنوب پرس: رئیس کل دادگستری هرمزگان با سفر به جزیره کیش در کرانه های نیلگون خلیج فارس، ضمن بازدید و بازرسی از فعالیت های این حوزه قضایی با مسؤولین قضایی و اجرایی این جزیره دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با سفر به جزیره کیش در کرانه‌های نیلگون خلیج فارس، ضمن بازدید و بازرسی از فعالیت های این حوزه قضایی با ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن  و مسؤولین قضایی و اجرایی این جزیره دیدار و گفتگو کرد.

 در جریان این بازدید، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جمع مسؤولین و کارکنان دادگستری جزیره کیش اظهارداشت: بازرسی و کنترل هدفمند و مستمر جریان امور و خدمت‌رسانی به مردم، شناسایی نقاط قوت و ضعف، تلاش برای تبدیل توانایی‌های بالقوه به بالفعل، ایجاد هماهنگی میان برنامه‌های شهرستانی با سیاست‌های استانی و ملی، نظارت دقیق بر تعداد ورودی و مانده شعب و پیگیری مستمر اقدامات قضایی برای ارتقاء شاخص پاسخگویی، مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی استان هرمزگان می‌باشند.

وی، همچنین اصلی‌ترین هدف از اجرای طرح تعالی سازمانی در قوه قضاییه را تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و از گشاده‌رویی، پاسخگویی، پیگیری مطالبه‌های مراجعان، سعه صدر و صبور بودن در مواجه با شهروندان به عنوان عوامل مؤثر در جهت جلب رضایتمندی مردم نام برد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه، بر لزوم توجه مستمر به تسریع در روند رسیدگی های قضایی  و اجرای احکام و پرهیز از اطاله دادرسی تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در پایان سخنان خود، ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مسؤولین و کارکنان حوزه قضایی جزیره کیش، دستورات و راهکارهای لازم را به منظور ارتقاء کمی و کیفی عملکرد این حوزه قضایی ارائه کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با برخی از مراجعین دادگستری ، دادسرای عمومی و انقلاب و شورای حل اختلاف جزیره کیش از نزدیک دیدار و گفتگو کرد و پس از استماع مطالبات مردم، دستورات لازم را به منظور رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده صادر کرد.

گفتنی است، در جریان این بازدید که معاون قضایی رئیس کل، مسؤول نظارت و ارزشیابی قضات و رئیس شوراهای حل اختلاف استان و مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان هرمزگان نیز حضور داشتند، محمد شنبه‌زاده رئیس دادگستری جزیره کیش، گزارشی از عملکرد، دستاوردها و برنامه‌های های این حوزه قضایی ارائه کرد.

همچنین در ادامه برنامه بازرسی از حوزه قضایی جزیره کیش ، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از بازداشتگاه این جزیره بازدید و با حضور در اندرزگاه از نزدیک با کارکنان این مجموعه و مددجویان گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری طی سخنانی، بر لزوم بازدید منظم و مستمر قضات از بازداشتگاه‌ها و ندامتگاه‌ها تأکید کرد و یادآور شد: حضور در جمع مددجویان ، علاوه بر رسیدگی سریع تر به مشکلات و پرونده‌ها، سبب کاهش فشارهای روحی و روانی آنان نیز می شود.

بازدید و بازرسی از قسمت‌های مختلف پلیس تخصصی منطقه انتظامی کیش از جمله کلانتری‌ها، پلیس مبارزه با مواد مخدر ، پلیس امنیت اخلاقی و  پلیس فتا دیگر برنامه‌های رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و هیأت همراه را به خود اختصاص می‌داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما