کدخبر : 157734
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

۵۳ تن گوشت وارداتی در کهگیلویه توزیع شد

جنوب پرس: رئیس صنعت،معدن و تجارت گفت: در راستای تنظیم بازار پنج تن گوشت قرمز وارداتی در سه شهرستان کهگیلویه،چرام و لنده توزیع شد.

به گزارش جنوب پرس ، از کهگیلویه، سید یاسین علویان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: طی سه ماه گذشته ۵۳ تن گوشت قرمز وارداتی به قیمت هر کیلوگرم ۲۹ تا ۳۸ هزار تومان وارد شبکه توزیع سه شهرستان کهگیلویه،چرام و لنده شد.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه گفت: با هدف تعدیل قیمت‌ اقلام کالای اساسی ارزاق مشمول تنظیم بازار وارد شبکه توزیع شده و ادامه دارد.

علویان تصریح کرد: ۱۲ تن مرغ منجمد به قیمت هر کیلوگرم هشت هزار و ۹۰۰ تومان توسط عاملان عرضه شد.

وی،ادامه داد: ۱۵ تن تخم‌مرغ با نرخ دولتی ۱۳ هزار و ۸۰۰ از دیگر ارزاق توزیع شده در این سه شهرستان بود.

وی با بیان اینکه نظارت بر توزیع ارزاق مشمول تنظیم بازار از جمله گوشت قرمز،مرغ منجمد،برنج و شکر با حساسیت و تدابیر ویژه انجام می‌شود،افزود:با تدابیر اندیشیده شده اجازه دلالی به سودجویان داده نشد و بی‌نظمی‌ها به حداقل رسید.

این مسؤول افزود: با توجه به نیاز سه شهرستان توزیع اقلام به صورت هفتگی انجام می‌شود.

علویان با اشاره به وظیفه نظارتی اداره صنعت،معدن و تجارت اظهار داشت: نظارت بر واحدهای تولیدی،انواع صنوف،حامل‌های انرژی،مهدهای کودک،مؤسسات غیر انتفاعی و دفاتر مخابراتی از دیگر مأموریت‌های اداره است.

وی با بیان اینکه نظارت بر بازار با استفاده از بازرسان افتخاری تشدید می‌شود،گفت: تعدادی بازرس افتخاری اداره را در بازرسی و کنترل بازار کمک می‌کنند و قرار است هر ۱۰ واحد صنفی با یک بازرس نظارت شود.

علویان ارسال ۲۱۷ پرونده تخلف به تعزیرات را از جمله عملکرد بازرسان طی سه ماه گذشته عنوان کرد و گفت: فرم‌های ارسالی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم تحویل تعزیرات شده است.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه گفت: با ساماندهی واحدهای خبازی سهمیه آرد واحدهای غیر فعال حذف و به چرخه توزیع سالم برگشت ضمن اینکه پروانه کسب واحدهایی که ۶ ماه از عدم فعالیت آن‌ها گذشته ابطال شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما