کدخبر : 157689
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

برق منطقه ای هرمزگان با هفت پروژه به استقبال دهه فجر می‌رود

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان گفت: هفت پروژه در دهه فجر در هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، حسن کهوری بعداز ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه صددرصد جامعه شهری و روستایی در کل کشور از نعمت برق برخوردارند، اظهار داشت: در استان هرمزگان، نیروهای توانمند داخلی، موفق به احداث نیروگاه خلیج فارس با ظرفیت ۹۹۰ مگاوات شدند.

وی در ادامه از خودکفایی نیروگاه ایسین با راندمان بالا خبر داد و افزود: شرکت مپنا یکی از شرکت‌های تولیدکننده برق در جهان است که توانسته به خودکفایی برسد و نیروگاه احداث کند.

وی افزود: یک نیروگاه کلاس f به عنوان نیروگاهی با راندکان بالا در استان هرمزگان احداث شده است، همچنین یک نیروگاه دیگری توسط شرکت مپنا در تابستان آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای هرمزگان با بیان اینکه بالغ بر چهارهزار و ۲۰۰ مگاوات نیروگاه در دست احداث است، از پروژه خط ۴۰۰ کیلوولت عسلویه به پارسیان به طول ۴۵ کیلومتر، خط ۱۳۲ کیلوولت کوشکنار به طول ۲۰ کیلومتر مدار به عنوان شاخص ترین پروژه دهه فجر نام برد.

کهوری در ادامه، از اضافه کردن دو فیدر در پست بوستانو، پست ۴۰۰ کیلوولت حاجی آباد و پست موقت کوشکنار به ظرفیت ۳۰ مگاوات آمپر به عنوان دیگر پروژه‌های شرکت برق منطقه ای استان در دهه فجر امسال ذکر کرد.

کهوری در ادامه به هزینه‌کرد اعتبار ۵۳۹ میلیارد تومان برای تکمیل ۵۰ پروژه در بخش پست به ظرفیت دوهزار و ۹۳۴ آمپر اشاره کرد و ابراز داشت: همچنین نیروگاه ۵۰۰ هزار واتی در قشم به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل برق منطقه ای هرمزگان از افتتاح و بهره‌برداری از هفت پروژه با اعتبار یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر در هرمزگان خبر داد و سپس فعالیت‌های این شرکت در بخش شبکه‌های انتقال و فوق توزیع تشریح کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما