کدخبر : 157684
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

تخصیص ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که استان ما رتبه ۱۵ را از حیث بودجه در کشور دارد، گفت: باید رتبه ۲۸ یا ۲۹ را می‌داشتیم اما با همکاری مسؤولان و نمایندگان این اتفاق افتاده است که خوشبختانه تا الان ۶۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص یافته است.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، حسن نوروزی امروز در نشست خبری استاندار به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اظهار کرد: مدیریت ارشد استان در حال حاضر با دو چالش مهم مواجه است‌.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان افزود: در استان بخش خصوصی قوی نیست لذا شرایط کار در استان سخت است اما با همه این‌ها در حال حاضر ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان برای سال ۹۷ است.

وی گفت: این اعتبارات عمرانی به غیر از اعتباراتی است که به صورت متمرکز از سوی وزارتخانه‌ها به دستگاه‌های زیر مجموعه داده می‌شود.

این مسؤول با بیان این که استان ما رتبه ۱۵ را از حیث بودجه در کشور دارد، افزود: باید رتبه ۲۸ یا ۲۹ را می‌داشتیم اما با همکاری مسؤولان و نمایندگان این اتفاق افتاده است که خوشبختانه تا الان ۶۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص یافته است.

وی به تبصره مهم در قانون بودجه اشاره کرد و گفت: یکی از آن‌ها تبصره ۵ با موضوع تهاتر است که ۴۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران را با این تبصره دادیم و اکنون جز ۱۰ استان اول در زمینه تهاتر هستیم.

این مسؤول گفت: در تبصره ۱۹ قانون بودجه و واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی  ۱۴ و نیم میلیارد تومان را از اعتبارات عمرانی کنار گذاشتیم تا به پیمانکارانی که قصد سرمایه‌گذاری در استان دارند به عنوان مشوق داده شود.

وی در زمینه اعتبارات هزینه‌ای هم گفت: که تا پایان سال ۹۶ پاداش و مطالبات تعداد ۲۴ دستگاه داده شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما