کدخبر : 157682
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

افتتاح ۱۰۷۰ پروژه در استان فارس

جنوب پرس: استاندار فارس گفت: بیش از هزار و 70 طرح در دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 40 میلیارد تومان در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز عنایت‌الله رحیمی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: در دهه فجر امسال بیش از هزار و ۷۰ طرح با اعتباری با بالغ‌بر سه هزار و ۴۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وی، جشنواره نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در استان را یکی از برنامه‌های شاخص دهه فجر در استان عنوان کرد و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی فارس در این نمایشگاه حضور داشته و به تبیین دستاورد دستگاه متبوع خود می‌پردازند.

رحیمی ادامه داد: افتتاح سردخانه هزار و ۱۰۰ تنی در شهرک صنعتی شیراز، افتتاح مترو میدان امام حسین(ع)، بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح امیرکبیر، افتتاح تقاطع جوادیه در شمال شهرستان شیراز، افتتاح کارخانه نوین ابان در شهرک صنعتی، بهره‌برداری از بزرگراه مرودشت_درودزن، افتتاح بیمارستان قائمیه، بهره‌برداری از دانشگاه پیراپزشکی جهرم از شاخص‌ترین پروژه‌های ایام دهه فجر در استان فارس است.

استاندار فارس اظهار داشت: همچنین کارخانه فولاد و کارخانه تولید کاغذ در شهرستان خرامه به بهره‌برداری می‌رسد.

رحیمی اضافه کرد: بهره‌برداری از فاز ۴ کاشی آباده با سرمایه‌گذاری ۱۳۲ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفری و افتتاح شرکت نوین آباد فن‌آور در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیشرفت هر پروژه‌ای نیازمند اعتبار بوده و اعتبار دولتی نیز نیازمند رونق اقتصادی است، عنوان کرد: هم‌اینک دو هزار و  ۵۰۰ پروژه نیمه تمام در فارس وجود دارد که در کوتاه مدت تکمیل همه آنها سخت است اما تلاش ما براین است که پروژه‌های نیمه تمام را بر مبنای اثرگذاری در زندگی مردم اولویت‌بندی کنیم.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امروز معاندین در فضای رسانه هجمه گسترده‌ای علیه نظام برای جلوه دادن ناکارامدی نظام ایجاد کرده‌اند که رسانه‌های داخلی بهترین و مطلوب‌ترین ابزار برای اقناع افکار عمومی در مقابل این هجمه‌ها محسوب می‌شوند.

استاندار فارس تاکید کرد: امروز نظام سلطه به شدت به دنبال تضعیف است و همه آحاد مردم و مسئولین باید در چارچوب تخصصی و حرفه‌ای خود را ملکف به دفاع از دستاوردهای نظام دفاع کنند.

رحیمی یکی از اصول توسعه پایدار را پایداری فرهنگی در جامعه ذکر و رسانه را مصداق این مدعا دانست و ادامه داد: یکی از دستاوردهای اصلی انقلاب اسلامی، نقد و حرف‌های رو در رو و بی پرده است.اصحاب رسانه بیشترین هزینه‌ها را در این باره داده‌اند.

وی با تصریح بر این نکته که از نقدهای منصفانه رسانه‌ها حمایت و استقبال می‌کنم، عنوان کرد: اکثر مدیران دولت یازدهم و دوازدهم برنامه محور هستند، برنامه‌هایی که مبتنی بر حل مشکلات استان ترسیم و تدوین شده است.

استاندار فارس با بیان اینکه اکثر مدیران استان دارای برنامه و تلاشگر بوده و در چارچوبی که قانون تعیین کرده مورد حمایت ما هستند، گفت: تلاش ما از تغییرات، تبدیل به احسن و بهتر شدن کارها است.

رحیمی همچنین بیان کرد: با ارزیابی‌های در حال انجام مدیرانی که دارای توانایی بالایی هستند ادامه کار داده و انتظار براین است که عملکرد آنها بهتر از گذشته باشد تا شاهد رفع مشکلات مردم و استان باشیم.

وی در خصوص چرایی عدم تعیین تکلیف پست فرمانداری شیراز و دو معاونت عمرانی و سیاسی امنیتی استانداری فارس نیز گفت: گزینه‌هایی برای تصدی این پست‌ها مشخص شده که پس از طی مراحل استعلام در اسرع وقت تعیین تکلیف می‌شوند.

استاندار فارس همچنین مهمترین محورهای مدیریت ارشد استان را معیشت، اشتغال و رفع بیکاری ذکر و عنوان کرد که این مباحث یک زنجیره به‌هم پیوسته محسوب می‎شوند.

رحیمی با تاکید بر اینکه نیاز به سرمایه‌گذاری داخلی و هم خارجی داریم، گفت: تلاشمان بر این است که بتوانیم فرصت‌های جدید شغلی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری یکی از حوزه‌های ویژه با پتانسیل بالا در استان است، گفت: گردشگری سومین صنعت پول‌ساز کشور محسوب می‌شود که صنعتی سبز بوده و آلایندگی ندارد و همچنین برای ایجاد شغل در در این حوزه نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری داریم.

استاندار فارس اعلام کرد که برنامه شهر منبت آباده نیز با حضور معاون رئیس جمهور اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما