کدخبر : 157633
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

استانداری هرمزگان و بنیاد مستضعفان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

جنوب پرس: استانداری هرمزگان و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با هدف آبادانی منطق روستایی بخش احمدی شهرستان حاجی‌آباد و جزیره لارک بر پایه اعتماد و مشارکت گسترده مردمی تفاهم‌نامه‌ای با سرمایه‌گذاری اولیه 50 میلیارد ریالی امضاء کردند.

به گزارش جنوب پرس ، از قشم، عصر امروز، استانداری هرمزگان به نمایندگی فریدون همتی(استاندار) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به نمایندگی محمد سعیدی‌کیا( رئیس بنیاد) در راستای عدالت‌ اجتماعی، محرومیت زدایی، رشد اقتصادی و توسعه متوازن با تاکید بر توسعه اشتغال و تامین معیشت پایدار در مناطق روستایی بخش احمدی شهرستان حاجی‌آباد و جزیره لارک، بر مبنای اعتماد و مشارکت مردمی تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

این تفاهم نامه با موضوع اجرای طرح‌های اشتغال‌زا و تامین معیشت پایدار، امور فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، زیربنایی و عمرانی، اجتماعی، منابع پایه، زیست محیطی و خدمات حمایتی با سرمایه گذاری اولیه ۵۰ میلیارد ریالی در پنج ماده و یک تبصره منعقد و عملیات اجرایی موضوع آن در نیمه اول سال ۱۳۹۸ آغاز می‌شود.

استانداری هرمزگان در بخشی از ماده سوم این تفاهم‌نامه متعد می‌شود: دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان هماهنگی، همکاری و مشارکت لازم را با بنیاد به‌عمل آورند و اختیارات لازم برای اجرای طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان، آنچه مربوط به استانداری است را در چارچوب قوانین و مقررات به بنیاد تفویض کند.

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز متقابلا در قسمتی از ماده چهار تفاهم‌نامه همکاری متعهد می‌شود: با بهره‌گیری از ساختارهای ایجاد شده و با کمک تسهیلات بانکی، بستر لازم برای ایجاد فرصت‌‌های شغلی و بهبود معیشت مردم را فراهم کند و به منظور تحقق اهداف تفاهم‌نامه، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی، ترویجی و تخصصی لازم را با همکاری دستگاه‌های مرتبط عملیاتی کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما