کدخبر : 157506
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

اعزام ۸۴۰ مددجو هرمزگانی به مشهد مقدس

جنوب پرس: معاون فرهنگی کمیته امداد هرمزگان گفت: 840 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان با مشارکت خیران از ابتدای سال‌جاری تاکنون در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند.

 عیسی زارعی بعد از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار جنوب پرس ، در بندرعباس با اشاره به اجرای طرح شوق زیارت در هرمزگان اظهار داشت: این طرح ضمن شناسایی مددجویانی که تاکنون موفق به زیارت اماکن مقدس مذهبی نشده امکان سفرهای زیارتی با همکاری خیران برای آن‌ها فراهم می‌شود.

وی افزود: ۸۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان  با مشارکت خیران از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان هرمزگان تصریح کرد: ۵۹۱ نفر از زنان سرپرست خانوار و دختران، ۱۱۳ دانشجو و دانش‌آموز، ۵۶ زوج جوان و ۸۰ نفر از سالمندان تحت حمایت در استان هرمزگان از اعزام‌شدگان به این اردوی زیارتی بودند.

زارعی، هدف از اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی را تقویت باورهای دینی و ایجاد نشاط و شادابی معنوی در بین خانوارهای تحت حمایت دانست.

وی ادامه داد: مددجویان اعزامی به مشهد مقدس علاوه بر بهره‌مندی از زیارت حضرت رضا (ع) و یک وعده‌غذای متبرک از سایر برنامه‌های آموزشی، مذهبی و سیاحتی تدارک دیده‌شده نیز بهره‌مند می‌شوند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان هرمزگان، کمک خیران در اجرای طرح شوق زیارت را مؤثر دانست و یادآور شد: نیکوکاران هرمزگانی می‌توانند از طریق سامانه شوق زیارت (shogheziarat.emdad.ir) یا نصب اپلیکیشن سکه و نرم‌افزار سنا و ناب کمک‌های خود، درزمینه اعزام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان به اردوهای زیارتی را فراهم کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما