کدخبر : 157497
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 15:46
فاقددیدگاه
پرینت

آغاز تولید آنژیوکت در ایران

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر گفت: از سال آینده تولید آنژیوکت در ایران آغاز می‌شود.

 علی فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در شیراز در حاشیه بازدید از جمعیت هلال‌احمر استان فارس اظهار داشت: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان نخستین تولیدکننده آنژیوکت در سال نخست قادر به تولید ۶ میلیون از این محصول است.

وی خاطرنشان کرد: تولید برخی از داروهای مورد نیاز بیماران کلیوی شامل داروی سولامر که کاملاً وارداتی بوده توسط شرکت داروسازی سها، تولید سالانه بیش از ۲ میلیون صافی دیالیزی، سرنگ و تجهیزات پزشکی و تأمین افزون‌بر ۲۰۰ قلم از دارو‌های بیماران خاص از جمله فعالیت‌های این سازمان در شرایط تحریم است.

این مسؤول با اشاره به اینکه درراستای حمایت از تولید داخلی و در صورت تائید نهایی توسط نهاد‌های ذی‌صلاح نخستین خط تولید هالو فایبر خاورمیانه راه‌اندازی می‌شود، گفت: افتتاح خط جدید پرکنی مایعات برای ساخت شربت از دیگر فعالیت‌های این سازمان است.

وی با تأکید بر اینکه دارو به‌ظاهر در تحریم‌ها نیست اما با توجه به تحریم‌های بانکی و انتقال پول به خارج از کشور که به‌سختی انجام می‌شود ورود دارو با مشکل روبه‌رو است، بیان داشت: با کمک وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو در حد توان با تولید دارو در داخل نیاز‌های دارویی بیماران را برطرف می‌کنیم.

فرجی از راه‌اندازی یک واحد تولیدی تجهیزات پزشکی در شیراز خبرداد و گفت: پس از بررسی و پایان مراحل مطالعاتی در صورت امکان درصدد راه‌اندازی یک واحد تولیدی تجهیزات پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز هستیم.

افتتاح مرکز جامع توان‌بخشی در شیراز

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر فارس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: در دهه فجر ساختمان مرکز جامع توان‌بخشی درمانگاه فیزیوتراپی هلال‌احمر واقع در دروازه کازرون به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین درویشی خاطرنشان کرد: در این مرکز مجموعه کامل توان‌بخشی شامل گفتار و شنوایی سنجی و دیگر خدمات درمانی به بیماران ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: داروخانه جمعیت هلال‌احمر روزانه ۳۵۰ نسخه دارو‌های تخصصی را دریافت و با ارائه دارو به بیماران گوشه‌ای از خدمات را به جامعه هدف عرضه می‌کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما