کدخبر : 157340
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 11:07
فاقددیدگاه
پرینت
گزارش خبری؛

رد ادعای باج دهی توسط رئیس شورای شهر دهدشت

رئیس شورای شهر دهدشت با بیان این‌که اهل تعامل هستیم و از نقدهای سازنده استقبال می‌کنیم ادعای باج‌دهی یا باج‌گیری اعضای شورا را رد کرد.

به گزارش جنوب پرس ، شورای شهر دهدشت در ادامه نشست‌های مشورتی و هم‌اندیشی این بار از بانوان کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورا  دعوت کرد تا از راهکارهای آنان جهت پیشبرد امور شهری استفاده کنند.

در این نشست که عصر امروز برگزار شده بود محمدحسین جمشیدی رئیش شورای شهر مشورت‌پذیری و استقبال از راهکار و پیشنهاد برای حل معضلات شهری را از ویژگی‌های شورای پنجم برشمرد و گفت: با توجه به نقش مهم بانوان در اجتماع از نقطه نظر کسانی که در رقابت جهت عضویت در شورا شرکت کرده بودند دعوت کردیم تا از نظرات آن‌ها بهره‌مند شویم.

فرحناز رحیمی خلأ بانوان در شورای شهر را آسیب اجتماعی دانست و گفت: نگاه قومیتی در انتخاب اعضای شورا و این‌که بانوان خود را باور ندارند باعث شد امروز نیروی خانم در ین اعضای شورای شهر نباشد.

وی با بیان اینکه هر جا به بانوان میدان داده شد امتحان خود را به خوبی پس دادند،افزود: با توجه به این‌که نیمی از جمعیت شهر را بانوان تشکیل می‌دهند حضور یک خانم در این شورا ضروری بود.

رحیمی با یادآوری شعارهای انتخاباتی خود گفت: در این دوره از شورای شهر ارتباط با رسانه‌ها و شفاف‌سازی عملکرد به خوبی نمایان است و ستودنی است.

کاندیدای انتخابات دوره پنجم شورای شهر دهدشت تصریح کرد: همچنین شهروندان اعتماد دارند که عوارض دریافتی صرف خدمات به آنان می‌شود.

وی خواستار رسیدگی به مشکلات بازارچه خیاطان و ساماندهی دست‌فروشان شد و گفت:برخی از بلوارها و خیابان‌ها چهره زمخت دارد.

پریسا کاظمی‌کیان از دیگر بانوان شرکت کننده در نشست اقدام شورای شهر در دعوت از بانوان را هر چند دیرهنگام اما روزنه امیدی برای رسیدگی به خواسته‌های این قشر عنوان کرد.

وی با اشاره به وضعیت نا مناسب اشتغال بانوان در شهر تصریح کرد: با راه‌اندازی کارگاه‌های زودبازده شاید مشکلاتی از این قشر حل می‌شد اما دغدغه‌ای در این زمینه نمی‌بینم.

کاظمی‌کیان به برپایی نمایشگاه صنایع دستی و محصولات استانی اشاره کرد و با مظلوم خواندن بازاریان شهر در این نمایشگاه افزود: در حالی که باید از تولیدکنندگان صنایع دستی حمایت می‌شد بیشتر غرفه‌ها در اختیار صنوف غیر بومی بود و از طرفی باعث شد مردم خرید عید را انجام داده و بازار شهر را مختل کرد.

زینب زارعی هم توجه به جایگاه زنان را نه در حرف بلکه در عمل لازم دانست و گفت: مطالبات قشر زنان در شهر بسیار است.

وی راه‌اندازی پارک بانوان، نامگذاری میدان مادر با نصب تندیس و کیفیت‌بخشی در ترمیم خیابان‌ها را از موارد ضروری برشمرد.

زارعی با اشاره به گرانی رهن و اجاره مسکن در دهدشت تصریح کرد: زمین‌های مناطق آزادگان و جانبازان در انحصار سه نفر است و این تصاحب غیر قانونی باعث شده قیمت‌های سرسام‌آور برای اجاره بها تعیین کنند.

رئیس شورای شهر دهدشت راه‌اندازی اتوماسیون اداری را از اقدامات مهم شهرداری و شورای شهر عنوان و تصریح کرد: ضمن شفاف‌سازی زمان رسیدگی به پرونده‌ها کوتاهتر می‌شود.

جمشیدی با بیان اینکه در دور گذشته اعتماد مردم نسبت به شورای شهر کمرنگ شده بود،افزود: همه تلاش شورای پنجم بر این بود با همدلی و تعامل در جهت رفع مشکلات شهر و پیگیری مطالبات مردم گام برداریم.

وی به طرح بازآفرینی شهری و ضرورت ترمیم بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای بازآفرینی شهر کافی نیست.

براساس این گزارش فارس، جمشیدی با تشریح بخشی از عملکرد شورای شهر در واکنش به ادعای باج‌گیری اعضای شورا با تأکید بر این‌که اهل تعامل هستیم به کسی باج نمی‌دهیم و انتقادها را می‌پذیریم،اظهار کرد: طی ۱۵ ماه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آسفالت کوچه‌ها هزینه شد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما