کدخبر : 157337
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 11:16
فاقددیدگاه
پرینت
گزارش خبری؛

بنادر شرق هرمزگان در مسیر خودکفایی ایمنی و آتش‌نشانی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان از افزایش و خودکفایی ایمنی و آتش‌نشانی بنادر شرق استان خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، حمیدرضا محمدحسینی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران در جاسک با بیان اینکه افزایش سطح ایمنی بنادر شرق استان، یکی از هدف‌های مهم این پروژه‌ می‌باشد، اظهار داشت عمده فعالیت‌های حمل و نقل دریایی در بنادر شرق استان، توسط لنج‌های چوبی و فایبرگلاس صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه فاصله این بنادر تا مراکز استان و مراکزی که خودروهای آتش‌نشانی در آن قرار دارند، زیاد است، ادامه داد: تامین آب مورد نیاز با فشار لازم و نیروهای کارآزموده، یکی از مشکلاتی بود که با انجام این پروژه، این مشکل برطرف خواهد شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان با بیان اینکه بیشتر شناورهای موجود در این بنادر، چوبی هستند که احتمال وقوع حادثه را بالا می‌برد، تصریح کرد: در فاز نخست، با آموزش‌ مسائل ایمنی به لنج‌داران و افراد شاغل در این بنادر، سعی در فرهنگ‌سازی مسائل ایمنی را داریم.

محمدحسینی در ادامه با بیان اینکه با ایده‌آل‌ها فاصله داریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم این اقدام موتور محرکی در افزایش ایمنی و محرومیت‌زدایی از بنادر شرق استان هرمزگان باشد و شاهد رونق هرچه بیشتر این بنادر باشیم.

همچنین در این ارتباط سید حسن بنادری، معاون فنی و مهندسی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بیان اینکه پروژه سیستم کشف، اعلام و اطفای حریق در بندر جاسک و سیستم اطفای حریق در بنادر تیاب و سیریک در دست احداث می‌باشد، گفت: این پروژه‌ها با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال و در مدت زمان ۱۸ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه کلیه نقاط حادثه‌خیز در بنادر شرق شناسایی شده است، افزود: در محل‌های شناسایی شده،  شیرهای هیدرانت و مانیتور تاور که ارتفاع آنها  ۸ متر می‌باشد، نصب خواهد شد.

بنادری میزان حجم خاکبرداری در این پروژه‌ها را ۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب اعلام و تصریح کرد: برق مورد نیاز این پروژه‌ها بر اساس استاندارهای تعیین شده از سمت شرکت برق منطقه‌ای، با ایجاد پست‌های برق در این بنادر تامین خواهد شد.

براساس این گزارش فارس، معاون فنی و مهندسی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به اینکه ۱۱ هزار متر عملیات لوله گذاری در این بنادر انجام خواهد شد، ادامه داد: ایستگاه‌های پمپاژ با مساحت کلی ۱۱۲ متر مربع، جهت تامین آب با فشار مورد نیاز، در تمام نقاط بندر در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما