کدخبر : 157336
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 11:18
فاقددیدگاه
پرینت
به تمامی گروه‌های خونی نیاز داریم؛

کاهش اهداکنندگان خون در هرمزگان

مدیرکل انتقال خون هرمزگان از کاهش شمار مراجعه‌کنندگان خون به مراکز اهدای خون در این استان خبرداد.

به گزارش جنوب پرس ، ایمان زارعی بیان داشت: بیماری‌های سرماخوردگی و آنفولانزا و شروع فصل سرما از علت‌های کاهش مراجعه‌کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون است.

وی ادامه داد: افرادی که به بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی دچار می‌شوند پس از دو هفته بهبودی کامل وا فرادی که آنتی‌بیوتیک تزریقی استفاده می‌کنند پس از ۲۸ روز به می‌توانند به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

زارعی اظهارداشت: با ادامه این روند ذخایر خونی استان در چند روز اخیر با کاهش روبه‌رو می‌شود و اکنون به همه گروه‌های خونی در استان نیاز است.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان روزانه به‌طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد، خاطرنشان کرد: عمده مصرف خون در استان بیماران، در عمل‌های جراحی و مصدومان حوادث جاده‌ای هستند.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه حدود دو هزار بیمار خاص در استان وجود دارد، اظهار کرد: شهروندان برای اهدای خون خود به مراکز خون‌گیری در شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، قشم و میناب از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ مراجعه کنند.

براساس این گزارش مهر، زارعی در پایان عنوان کرد: مردان هر سه ماه یک‌بار و بانوان هر چهار ماه یک‌بار می‌توانند خون را اهدا کنند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما