کدخبر : 157336
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت
به تمامی گروه‌های خونی نیاز داریم؛

کاهش اهداکنندگان خون در هرمزگان

جنوب پرس: مدیرکل انتقال خون هرمزگان از کاهش شمار مراجعه‌کنندگان خون به مراکز اهدای خون در این استان خبرداد.
2808989

به گزارش جنوب پرس ، ایمان زارعی بیان داشت: بیماری‌های سرماخوردگی و آنفولانزا و شروع فصل سرما از علت‌های کاهش مراجعه‌کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون است.

وی ادامه داد: افرادی که به بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی دچار می‌شوند پس از دو هفته بهبودی کامل وا فرادی که آنتی‌بیوتیک تزریقی استفاده می‌کنند پس از ۲۸ روز به می‌توانند به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

زارعی اظهارداشت: با ادامه این روند ذخایر خونی استان در چند روز اخیر با کاهش روبه‌رو می‌شود و اکنون به همه گروه‌های خونی در استان نیاز است.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان روزانه به‌طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد، خاطرنشان کرد: عمده مصرف خون در استان بیماران، در عمل‌های جراحی و مصدومان حوادث جاده‌ای هستند.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه حدود دو هزار بیمار خاص در استان وجود دارد، اظهار کرد: شهروندان برای اهدای خون خود به مراکز خون‌گیری در شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، قشم و میناب از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ مراجعه کنند.

براساس این گزارش مهر، زارعی در پایان عنوان کرد: مردان هر سه ماه یک‌بار و بانوان هر چهار ماه یک‌بار می‌توانند خون را اهدا کنند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما