کدخبر : 157182
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

بندرعباس؛ فعال‌ترين مرز كشور در ترانزيت ورود كالا است

جنوب پرس: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان گفت: در 9 ماهه نخست سال 97، بندرعباس با حمل دو میلیون و 67 هزار و 270 تن كالا، فعالترين مرز كشور در زمينه ترانزيت ورود كالا بوده است.
13971030000401_Test_PhotoH
به گزارش جنوب پرس ، و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان، داریوش باقرجوان اظهار داشت: در ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بندرعباس با حمل دو میلیون و ۶۷ هزار و ۲۷۰ تن کالا، فعالترین مرز کشور در زمینه ترانزیت ورود کالا بوده است.

وی افزود: همچنین با افزایش ۲۹ درصدی نسبت به سال گذشته از بین ۳۲ مرز فعال کشور شامل ۲۲ مرز زمینی و۱۰ مرز آبی بندرعباس، فعالترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا بوده است و پس از بندرعباس به ترتیب مرزهای پرویزخان با ۲۲ درصد، بازرگان۱۰ درصد، باشماق ۱۰ درصد به عنوان فعال‌ترین مرزهای کشور در امر ورود کالاهای ترانزیت بشمار می‌رود به‌طوری‌که ۷۱ درصد از حجم ترانزیت به مرزهای نامبرده اختصاص دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان در ادامه تصریح‌کرد: عمده‌ترین کالاهای ترانزیت شده طی این مدت کالاهایی نظیر مواد سوختی،کالاهای ساختمانی، وسایل نقلیه باری و قطعات خودرو مستعمل و مسافری و مواد غذائی، انواع پنبه بوده است .

براساس گزارش فارس وی ضمن اشاره به سهم عمده حمل ونقل جاده‌ای کشور در جابجائی کالا در سال گذشته گفت: بندر عباس بدلیل دارا بودن امکانات مناسب تخلیه و بارگیری و بندر مهم شهید رجائی، بیشترین سهم ترانزیت کشور را به خود اختصاص داده است.

باقرجوان ادمه داد: لذا توجه همزمان به توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقلی در مبادی ورودی و خروجی کالا در شمال، جنوب وشرق، غرب کشور که تکمیل‌کننده کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی هستند؛ جایگاه ایران را در این صنعت بارزتر خواهد کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما