کدخبر : 156160
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

کار کردن به ادعا و یقه بستن نیست / مدیران شعاری نمی‌خواهم

جنوب پرس: استاندار هرمزگان با بیان اینکه من کسی را ولایت‌مدار می‌دانم که در کار کردن خودش را نشان دهد و نه در شعار، گفت: کسانی که به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم هستند سربازان نظام و کشوراند و کار به ادعا و یقه بستن نیست.
13971020000238_Test_PhotoH
به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خطاب به مدیران اظهار داشت: در این شرایط اقتصادی نباید منتظر کمک‌های دولتی باشیم و برای عبور این شرایط، باید زمینه را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنیم.

 وی با تاکید بر اینکه به دنبال مدیران شجاع و جسور هستم، افزود: هزینه‌های که دولت پرداخت می‌کند باید در زیرساخت‌ها انجام شود.

 استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه باید به فعالان اقتصادی کمک کنیم تا شرایط رونق اقتصادی بهتر شود تصریح کرد: در جنگ اقتصادی هستیم و هر نیرویی که بیکار شود یک نگرانی در کشور ایجاد می‌کند و در این شرایط نقش ما در هرمزگان متفاوت تر از سایر استان‌ها است.

  همتی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مالیات پرداخت و افزود: باید به دنبال آن‌هایی برویم که مالیات پرداخت نمی‌کنند و به دنبال فرار مالیاتی هستند.

وی ادامه داد: ما پزشک این جامعه هستیم و باید به دنبال طبابت باشیم و مشکلات جامعه را درمان کنیم که دشمن به دنبال این است که مردم بیشتر سختی بکشند و در میدان نظام نباشد و در این شرایط فعالیت ما می‌تواند نقشه دشمن را خنثی کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه من کسی را ولایت‌مدار می‌دانم که در کار کردن خودش را نشان دهد و نه در شعار،  خاطرنشان کرد: کسانی که به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم هستند سربازان نظام و کشور اند و کار به ادعا و یقه بستن نیست. امروز رهبر معظم انقلاب مدیرانی را می‌خواهد، بخش خصوصی را می‌خواهد که مثل زمان جنگ به میدان بیایند .

همتی افزود: اگر کسی آمد و مشکلش را حل کردیم احساس رضایت می‌کنیم ولی اگر کارش انجام ندادیم و پیگیری نکردیم بدانیم که عملکردمان خوب نیست. اگر نظارت و کنترل نباشد آسیب خواهیم دید.

به گزارش فارس وی با تاکید بر اینکه انجام کار شدنی است یادآور شد: بلکه باید با تفکر به میدان آورده بخش خصوصی باشد، بخش خصوصی هم به دنبال جایی است که امنیت داشته باشد و مشکل تراشی برای وی انجام نشود و همکاری لازم با انجام شود.

 استاندار هرمزگان به نقش پررنگ مدیران استانی اشاره و اظهار کرد: شما مدیران اهل عملکرد هستید و باید در این راه کمربند تان را محکم‌تر کنید، باید سرمایه‌گذاران هرمزگانی که در خارج هستند را برای سرمایه‌گذاری در استان جذب کنید. آیا تاکنون توانسته اید این کار را انجام دهید؟ باید تغییر روش بدهیم و از همه شما انتظار دارم که به دنبال جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف باشید و به منابع دولتی چشم نداشته باشید. باید کار کنیم و نباید خودمان را توجیه کنیم.

همتی با اعلام اینکه باید شرایط را برای حضور بخش خصوصی مهیا کنیم گفت: هزاران میلیارد پول در بازار  و بخش خصوصی است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید بتوانند این پول را جذب کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما