کدخبر : 156157
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

بهره‌برداری از طرح‌های کشاورزی لامرد در دهه فجر

جنوب پرس: مدیر جهاد کشاورزی لامرد گفت:5 طرح کشاورزی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در لامرد به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش جنوب پرس ، محمدصادق فانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:   ۵ طرح کشاورزی شهرستان شامل: تغذیه مصنوعی، جاده بین مزارع، گلخانه سبزی و صیفی، واحد تولید تخم مرغ و دامداری بزداشتی در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود:  هزینه این طرح‌ها که با اعتباری بالغ‌بر ۲۶ میلیارد تومان  اجرا شده، از محل  اعتبارات دولتی،  تسهیلات بانکی،  آورده شخصی تامین شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان لامرد گفت: سه طرح گلخانه سبزی، تولید تخم مرغ و دامداری بزداشتی ضمن افزایش تولید محصولات کشاورزی شهرستان جهت ۲۳ نفر نیز ایجاد اشتغال مستقیم می‌کند.

فانی با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی قابل کشت لامرد به کشت‌های بهاره سبزی و صیفی زیر پلاستیکی اختصاص یافت گفت: در راستای تأمین نیاز غذایی جامعه در فصل بهار، عملیات کاشت سبزی و صیفی بهاره بصورت زیرپلاستیکی در شهرستان انجام و یک هزار و ۲۰۰ هکتار به این امر اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در کشت‌های پاییزه نیز ۳۸۰ هکتار به محصولات پاییزی که عمدتاً گوجه فرنگی و در سطح ۲۹۰ هکتار بود اختصاص یافته بود که روزهای پایانی عرضه محصولات را پشت سر می‌گذارد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان لامرد تصریح کرد: عملیات برداشت کشت پاییزه در لامرد از ۲۰ آبان‌ماه سال جاری آغاز و همچنان ادامه دارد که پیش بینی کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد برداشت ۱۰ هزار تن محصول پاییزه و ارسال به بازار مصرف شد.

پرورش میگو در استخرهای کشاورزی لامرد

فانی با بیان اینکه با درخواست کشاورزان در استخرهای آب کشاورزی پرورش میگو دایر می شود بیان داشت: در راستای استفاده بهینه از آب و تأسیسات کشاورزی در صورت درخواست کشاورزان و با همکاری واحد شیلات جهادکشاورزی شهرستان در استخرهای آب کشاورزی پرورش میگو راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت پرورش میگو در استخرهای چند منظور ذخیره آب کشاورزی، کشاورزان و بهره‌برداران می‌توانند ضمن مراجعه به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد و مراکز خدمات جهادکشاورزی بخش هاضمن دریافت اطلاعات اقدام به اجرای طرح کنند.

این مسوول در خصوص تامین سوخت پاییزه نیز گفت: در راستای تأمین سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی شهرستان شامل تراکتور و ادوات کشاورزی، مرغداری‌ها، صنایع تبدیلی کشاورزی، گلخانه‌ها و دامداری‌ها اقدامات لازم از طرف این مدیریت انجام و با هماهنگی صورت گرفته با ناحیه پخش فرآورده های نفتی شهرستان، سهمیه مورد نیاز مشخص، تأمین و توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: در همین زمینه با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته و تبادل نظر با نماینده کشاورزان و همچنین مدیریت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بخشی از سوخت فصل های بهار و تابستان به سهمیه پاییز اضافه شده و ضمن توزیع یک میلیون و ۷۱۸ هزار و ۴۷۵ لیتر سوخت نیاز فصل کاشت شهرستان مرتفع شد. این مقدار سوخت بین ۴۰۸ دستگاه تراکتور، ۲۴ واحد مرغداری، یک واحد صنایع تبدیلی، ۳ واحد گلخانه و یک واحد دامداری توزیع شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما