کدخبر : 156156
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

داراب پیشگام برگزاری جشنواره‌ دانش‌آموزی در استان فارس

جنوب پرس: مدیر آموزش‌وپرورش داراب گفت: شهرستان داراب با اجرای جشنواره فرهنگی و ورزشی دانش‌آموزی پیشگام حرکت‌های فرهنگی در سطح استان فارس است.

به گزارش جنوب پرس ، روح‌الله فیروزی امروز در داراب اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل وزارت آموزش‌وپرورش و بخشنامه  اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، داراب نخستین شهرستانی است که جشنواره فرهنگی و ورزشی دانش آموزان را برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در دو بخش دانش آموزان دختر و پسر طی روزهای ۱۸ و ۱۹ دی‌ماه اجراشده است، افزود: تعداد دانش آموزان و عوامل اجرایی شرکت‌کننده در بخش پسران ۳۰۰ نفر از ۱۸ مدرسه و بخش دختران ۳۵۰ نفر از ۲۳ مدرسه است.

 مدیر آموزش و پرورش داراب بیان کرد: شرکت‌کنندگان جشنواره در ۹ رشته ورزشی فوتسال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دو میدانی، ژیمیناستیک، طناب زنی و امادگی جسمانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

فیروزی ادامه داد: دانش آموزان در بخش فرهنگی و هنری نیز در ۶ رشته قرآن(صوت و لحن، حفظ)، ادبی(خاطره‌نویسی، دل نوشته و مشاعره)، هنرهای تجسمی(نقاشی)، هنرهای نمایشی(پانتومیم، تردستی، تقلید صدا و ژانگولر)، موسیقی سنتی(هم‌نوازی، تک‌نوازی و سرود) و بخش هنرهای ابتکاری و خلاقانه شرکت کردند.

 وی خاطرنشان کرد: به دانش آموزان شرکت‌کننده از سوی مدیریت آموزش‌وپرورش گواهی شرکت در جشنواره اهدا و مدارس برتر در سه بخش ورزشی، هنری و رفتار اردویی به‌صورت مجزا ارزیابی‌شده و لوح سپاس دریافت می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش داراب با اشاره به اینکه برترین‌های هر رشته در مراسم اختتامیه، طبق نظر داوران برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند، گفت: در ادامه این جشنواره، مسابقات آموزشگاه‌ها و مدارس ابتدایی سطح شهرستان، در بهمن‌ماه به مناسبت دهه پرفروغ فجر برگزار می‌شود.

فیروزی اظهار داشت: این جشنواره با رویکرد ارتقاء سطح دانش فنی و تجربی مربیان، مدیران و عوامل اجرایی، ایجاد فرصت برای حضور همه مدارس و دانش آموزان در برنامه‌های متنوع ورزشی، فرهنگی و هنری، ارتقاء متوازن سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی، رشد استعدادها و نگرش فرهنگی دانش آموزان با پرهیز حداکثری از آسیب‌های روحی ، عاطفی و بدنی همچنین توجه به ارزش‌ها و مهارت‌های زندگی برگزارشده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما