کدخبر : 156131
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه یاسوج تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌کنند

جنوب پرس: دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه یاسوج در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.

به گزارش جنوب پرس ، باقر طاهری‌نیا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور به همراه مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد با احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج دیدار کرد.

طاهرنیا در این دیدار که در محل دانشگاه یاسوج برگزار شد گفت: دانشگاه فرهنگیان آماده همکاری و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه یاسوج در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی است.

وی با بیان اینکه با تعامل و هم افزایی دانشگاه‌ها می‌توان گام‌های بزرگی در عرصه توسعه برداشت گفت: رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت  و آموزش معلمان برای  تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پژوهش است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور  افزود: اساتید و صاحب نظران دانشگاه یاسوج در رابطه با تولید محتوای علمی برای ۱۶ رشته‌ای که متناسب با نیاز آموزش و پرورش  در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد همکاری داشته باشند.

وی بیشتر پژوهش‌ها در دانشگاه فرهنگیان را در حوزه علوم تربیتی و ماموریت‌گرا دانست و گفت: برای توسعه کیفی تالیفات و منابع درسی دانشگاه فرهنگیان از ظرفیت اساتید و دانشگاه‌ یاسوج آماده انعقاد تفاهم نامه در زمینه همکاری های استانی با این دانشگاه هستیم.

در ادامه رئیس دانشگاه یاسوج  با ابراز خرسندی از این دیدار گفت:استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های خوبی از نظر منابع انسانی و طبیعی دارد و دانشگاه یاسوج آمادگی دارد در سطح ملی با دانشگاه فرهنگیان برای فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان  همکاری کند.

عریان با بیان اینکه کارهای مشترک پژوهشی دانشگاه یاسوج با دانشگاه فرهنگیان می‌تواند در زمینه‌های مختلف باشد گفت: این همکاری‌ها می‌تواند با توجه به پتانسیل‌های استان در حوزه های آب ،گردشگری، گیاه شناسی ،نفت وگاز و کشاورزی باشد.

وی تعامل دانشگاه یاسوج با دانشگاه فرهنگیان در استان را رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت: دکتر هاشمی رئیس دانشگاه فرهنگیان از چهره های خوب و توانمند علمی است که با توجه به ضعف زیرساخت‌های دانشگاه در زلزله که بسیاری از ساختمان‌ها آسیب دیدند فضا را خوب مدیریت کرد.

در بخش این دیدار مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد از حمایت‌ها و تعاملات خوب و سازنده رئیس دانشگاه یاسوج با دانشگاه فرهنگیان تقدیر کرد و گفت: با حضور دکتر عریان در دانشگاه یاسوج فضای تعاملی خوبی بین دانشگاه‌های استان ایجاد شد که نوید بخش آینده روشنی برای آموزش عالی در استان است.

نوروز هاشمی افزود: دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر در استان نقش  خود را به خوبی ایفا کرده است و در مواقع اضطراری فضای آموزشی و آزمایشگاه‌های دانشگاه را در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار داد که جای تقدیر دارد.

وی گفت: تفاهم نامه با دانشگاه یاسوج در زمینه مسائل آموزشی در حال نهایی شدن هست که بزودی به امضاء طرفین خواهد رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما