کدخبر : 156123
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

تحصیل ۶۵ هزار دانشجو معلم مرد و زن در دانشگاه فرهنگیان ۳۱ استان

جنوب پرس: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: هم اکنون حدود 65 هزار دانشجو معلم مرد و زن در دانشگاه فرهنگیان 31 استان کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش جنوب پرس ، علی‌باقر طاهری‌نیا در همایش نکوداشت یکصدمین سالگرد تأسیس مراکز تربیت معلم در کشور و پنجاه و دومین سالگرد تأسیس آن در کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان دارای مأموریت، نیروی انسانی و هدف بومی در راستای تحقق چنین امر مهمی است.

وی به شاخص های جهانی برای رتبه بندی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان کشور در کنار رقابت با برخی دانشگاه‌های دنیا درصدد حل مسائل بومی و ملی حوزه تعلیم و تربیت بوده و همت خود را معطوف این امر کرده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد: رسالت اصلی این دانشگاه تربیت و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش است.

طاهری نیا عنوان کرد: وجه تمایز دانشگاه فرهنگیان با دیگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز همین موضوع است.

وی ابراز داشت: هم اینک حدود ۶۵ هزار دانشجو معلم مرد و زن در دانشگاه فرهنگیان ۳۱ استان مشغول به تحصیل هستند.

طاهری‌نیا گفت: به مناسبت یکصدمین سالگرد تأسیس مراکز تربیت معلم در کشور آیین‌های نکوداشت در تمامی استان‌ها برگزار و در آنها اقدام‌هایی ارزنده برای تکریم پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت انجام شد.

وی اظهار داشت: کتاب دستاوردهای ۱۰۰ ساله مراکز تربیت معلم کشور به زودی در آیینی رونمایی می شود.

طاهری نیا افزود: علاوه بر آن کتاب فعالیت‌های دانشگاه های فرهنگیان ۳۱ استان کشور نیز در آینده‌ای نزدیک چاپ و منتشر خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما