کدخبر : 156049
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

شاخص‌های پرورشی در استان بوشهر مطلوب است/ کیفیت‌بخشی به بخش آموزش

جنوب پرس: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه شاخص‌های پرورشی استان بوشهر مطلوب است، گفت: کیفیت‌بخشی به آموزش در استان بوشهر نیازمند یک جهاد است.

شاخص‌های پرورشی در استان بوشهر مطلوب است/ کیفیت‌بخشی به بخش آموزش

به گزارش جنوب پرس ، ناصر کرمی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش تقدیر از برگزیدگان و فعالان چهارمین جشنواره خوارزمی در بوشهر اظهار داشت: امیدواریم در سال تحصیلی جاری شاهد حضور و مشارکت گسترده‌تر دانش‌آموزان در همه مراحل آموزشی و پرورشی و همایش‌ها و مسابقات باشیم.

وی، ایجاد شور و نشاط و خلاقیت را از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره خوارزمی عنوان کرد و ادامه داد: در کنار محتواهای درسی باید به مسائل علمی و مهارتی نیز به خوبی پرداخته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: برنامه‌ریزی و پشتیبانی از مدارس را باید با جدیت در دستور کار داشته باشیم و تا کارهای آموزشی و پرورشی به خوبی در مدارس انجام شود و به نتایج مد نظر دست یابیم.

وی با تقدیر از همکاری دیگر دستگاه‌ها با آموزش و پرورش در برگزاری جشنواره خوارزمی، بیان کرد: در استان بوشهر بحث‌هایی روی بعد آموزش بوده است که مورد توجه خانواده است که جایگاه شایسته استان را هنوز کسب نکرده‌ایم.

کرمی افزود: در شاخص‌های پرورشی وضعیت استان ما قابل قبول است و وضعیت مطلوبی داریم ولی در زمینه‌های آموزشی نیاز به کار و تلاش بیشتری داریم و اگر بخواهیم آموزش در استان تقویت شود و شاهد کیفیت‌بخشی باشیم و به جایگاه استان برسیم نیاز به جهاد ملی در سطح کشور و استان داریم.

وی خاطرنشان کرد: این جهاد در سطح ملی و آموزش و پرورش با اجرای طرح‌هایی از جمله حذف مشق شب مقطع ابتدایی به شکل سنتی آغاز شده است و در دوره متوسطه هم چند سال است که مقابله با مافیای کنکور در دستور کار است که اخیرا به نتیجه رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: این اقدامات باعث می‌شود تا دانش‌آموزان از تکیه بر محفوظات فاصله گرفته و به سمت مهارت‌آموزی بروند و به سمت علایق خود متمایل شوند و دانش‌آموزان خلاقی تربیت شوند.

وی ادامه داد: جشنواره نوجوان خوارزمی در مهارت‌آموزی دانش‌آموزان نقش مهمی دارد و دانش‌آموزان از رقابت فردی فاصله گرفته و با کار تیمی به سمت نوآوری و خلاقیت می‌روند و به نتیجه می‌رسند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما