کدخبر : 156009
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری بیش از ۹۷۰ اردوی جهادی کشوری سلامت در کشور

جنوب پرس: دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت گفت: بیش از ۹۷۰ اردوی جهادی کشوری سلامت به همت دانشجویان، کارکنان و استادان وزارت بهداشت برگزار شده است.

برگزاری بیش از ۹۷۰ اردوی جهادی کشوری سلامت در کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعضای کانون اردوهای جهادی کیش اندیش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور در مدرسه شوریده شیرازی، به دانش آموزان نابینا و کم بینای شاغل به تحصیل، خدمات سلامت ارائه کردند.

دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور که برای شرکت در این برنامه به شیراز سفر کرده بود، در حاشیه برگزاری این اردوی جهادی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از دانشگاه های پیشرو در فعالیت های هدفمند جهادی سلامت معرفی کرد.

دکتر محمد تاج فرد هدف از این سفر کاری را دو محور اساسی تبیین آخرین سیاست های ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت و نیز تمرکز بر این فعالیت های جهادی در ایام دهه مبارک فجر با رویکرد گسترش سلامت در مناطق محروم استان فارس عنوان کرد.

او این اقدام را مشارکت در یک اقدام نیکوکارانه عنوان کرد و گفت: از سال های دهه ۱۳۸۰ به بعد، بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی اقدامات جهادی در خدمت به مردم نیازمند داشته اند.

دکتر تاج فرد با اعلام خبر تشکیل «ستاد فعالیت های دانشگاهیان» از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون در وزارت بهداشت ادامه داد: در یک سال و نیم تشکیل این ستاد، بیش از ۹۷۰ اردوی جهادی کشوری در عرصه سلامت برگزار شده که به زودی این آمار به بیش از دو برابر تا پایان سال جاری افزایش می یابد.

دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از برگزاری اردوهای جهادی سلامت به مناسبت جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی برای تحقق این هدف، خبر داد که با مشارکت گسترده در زمینه های مختلف سلامت، به همت دانشجویان، پزشکان، کارکنان و استادان تخصصی و فوق تخصصی انجام می شود.

او افزود: بسته به نیاز و شرایط منطقه های محروم و دور از دسترس کشور، نیروهای متخصص در قالب اردوهای جهادی، با ارائه خدمات رایگان سلامت، به این مناطق اعزام می شوند، به عنوان مثال، در سال گذشته، ۸۰ کلینیک دندانپزشکی رایگان به مناطق محروم اعزام شد.

این مقام مسئول  در وزارت بهداشت، با ارزیابی وضعیت استان فارس در این حیطه، به ظرفیت مناسب استان در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: تحول بسیار خوبی در ارایه خدمات جهادی سلامت، به ویژه در زمینه های تخصصی انجام شده و در سال جاری شاهد آمار خوبی هستیم.

اجرای بیش از ۲۰ برنامه اردوی جهادی در سطح استان فارس

دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هدف از سفر به استان فارس را همفکری و هم اندیشی درباره چگونگی ارایه بهتر این فعالیت ها، شرکت در نشست ستاد فعالیت های جهادی، بازدید حضوری از اردوهای جهادی و قدردانی از برگزارکنندگان این برنامه ها عنوان کرد.

رئیس ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه در راستای انجام ماموریت ها و وظایف دانشگاه در سال های گذشته و جاری، برنامه ها و اردوهای جهادی زیادی پیگیری، برنامه‌ریزی و اجرا شده است، گفت: اردوهای جهادی در مناطق مختلف محروم استان فارس و اکنون در مدرسه نابینایان و کم بینایان شوریده شیرازی، به همت دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه در زمینه های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه، توانبخشی، کاردرمانی، گفتار درمانی، تخصص های داخلی و اطفال ارایه خدمات انجام شد.

دکتر «کورش عزیزی» با این توضیح که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، همواره پیشرو و برتر است، اعلام کرد: بیش از ۲۰ برنامه اردوی جهادی در سطح استان فارس در سال ۱۳۹۷ اجرا شده و این برنامه تا پایان سال نیز ادامه دارد.

او با بیان اینکه برنامه های سطح یک و دو پزشکی و دندانپزشکی و در صورت نیاز به برنامه های دیگر، در سطح تخصصی و فوق تخصصی خدماتی در سطح شهرستان ها اجرا می شود، گزارش داد: هم اکنون، حدود۱۳ اردوی جهادی در سطح استان فارس و به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال برگزاریست.

دکتر عزیزی ابراز امیدواری کرد تا این برنامه به صورت یک امر نیکوکارانه و بسیار موثر، موجب ارتقای سطح سلامت جامعه از سوی دانشگاه شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما