کدخبر : 155944
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش استانی در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود

جنوب پرس: دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی فجر استانی اروند گفت : برگزاری جشنواره تئاترفجر استانی در شهرستان ها ، آموزش ونقطه امید هنرمندان و عموم مردم را به مشاهده آثار برگزیده هنرهای نمایشی و برقراری ارتباط نزدیک با افکار سایرگروه ها را افزایش می دهد .

به گزارش جنوب پرس ، از آبادان، احسان مرعشی دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی فجر استانی اروند اظهار کرد:  بعد از جدا شدن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، انجمن هنرهای نمایشی اروند نیز به‌صورت مستقل فعالیت خود را آغاز و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، توانستیم پذیرای سی و هفتمین جشنواره بین المللی فجر در بخش استانی باشیم و به صورت مستقل از استان خوزستان میزبانی جمع کثیری از هنرمندان عرصه‌ نمایش را بر عهده بگیریم.

وی با اعلام اینکه جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش استانی از ۱۸ الی ۲۱ دی ماه در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود، بیان کرد: از آنجا که پاسداشت خون شهدا وظیفه‌ی همه‌ ماست ، افتتاحیه‌ این رخداد مهم را در گلزار شهدای آبادان با حضور مسؤولان و بزرگان هنر استان و دو شهرستان آبادان و خرمشهر برگزار می‌کنیم.

مرعشی با اشاره به برنامه‌های جنبی این گردهمایی بزرگ در منطقه آزاد اروند،گفت: برگزاری کارگاه بازیگری، نمایشگاه عکس، تئاتر خیابانی، نمایشگاه و فروشگاه کتاب‌های تخصصی تئاتر و نمایشنامه خوانی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این فستیوال بزرگ منطقه‌ای است.

 دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر استانی منطقه آزاد اروند بیان کرد: محل برگزاری نمایش‌های صحنه ای و پلان مجتمع فرهنگی هنری ثامن الائمه آبادان و خلیج فارس خرمشهر است. فضای بیرونی هر دو مکان برای اجراهای خیابانی آماده است.

وی در پایان افزود: همکاری و همراهی مردم با هنرمندان موجب ارتقا کیفیت و سطح برگزاری این جشنواره‌ها خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما