کدخبر : 155938
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

همایش «طلیعه حضور» حوزه علمیه خواهران بوشهر برگزار شد

جنوب پرس: با حضور بیش از 130 طلبه جدید الورود مدارس علمیه خواهران استان بوشهر، با هدف آگاه‌سازی و تبیین وظایف طلبگی و آشنایی با رسالت‌های تبلیغ، در مجتمع فرهنگی تفریحی غدیر بوشهر برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر همایش «طلیعه حضور» با حضور بیش از ۱۳۰ طلبه جدید الورود مدارس علمیه خواهران استان بوشهر، با هدف آگاه‌سازی و تبیین وظایف طلبگی و آشنایی با رسالت‌های تبلیغ، در مجتمع فرهنگی تفریحی غدیر بوشهر برگزار شد.

حجت الاسلام محمدرضا صفایی بوشهری در این همایش گفت: طلاب حوزه علمیه باید برای همه کارها و حوزه آمدن خود دلیل داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: لذت جوانی آن چیزی است که نیاز فطرت را برطرف و در تمام زمان ها با انسان است و با آن آرامش پیدا می کند.

وی ادامه داد: نظام طلبگی، نظامی الهی و وحدانی است، نظامی که مطابق با فطرت که نیاز فطری انسان را برطرف می کند؛ لذا طلبه بالاتر از عالم خلقت است.

صفایی بوشهری تقوا، اخلاص، خداشناسی و معادشناسی از لایه های طلبگی دانست و بیان کرد: کسانی که دچار اشتباه می گردند از نقش قرآن در زندگی و اخلاص بی بهره هستند.

فاطمه یوسفی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر  نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه درمسیر طلبگی باید اهل استقامت بود خاطرنشان کرد: چه کسی خواهان خدا و دین الهی است که اهل استقامت نباشد. استقامت با صبر متفاوت است، استقامت پایداری در مسیری است که در آن حرکت به سوی خدا و جلو باشد.

بر اساس این گزارش، زیارت امامزاده قاسم و قبور مطهر شهدای گمنام در پارک شغاب، بازدید از موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس پایگاه دریایی ارتش از دیگر برنامه های این همایش بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما