کدخبر : 155921
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

تشدید برخورد با روش های صید مخرب و تخلفات صیادی

جنوب پرس: معاون صید وبنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از تشدید برخورد با روش های صید مخرب و تخلفات صیادی در هرمزگان خبر داد.

تشدید برخورد با روش های صید مخرب و تخلفات صیادی

به گزارش جنوب پرس ، محمد جوانمرد با بیان اینکه در این عملیات یک فروند شناور عملیاتی(مرصاد) و دو فروند شناور گلف یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان به این منطقه اعزام شده است گفت:در این عملیات برعملکرد شناورهای صیادی از هرکلاسی(قایق،لنج و کشتی) نظارت خواهد شد و این روند در راستای اجرای سیاست های شیلات هرمزگان به منظور صید پایدار،حفظ ذخایر و صیانت از حقوق‌صیادان مجاز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ذخایر ارزشمند آبزیان در خلیج فارس و دریای عمان و اهمیت پایداری صید و صیادی برای نسل آینده و تاکید بر اهمیت پیشگیری گفت:بدون شک کنترل و ممانعت صید غیر مجاز نیازمند همکاری بیش از پیش صیادان، تعاونی های صیادی و سایر ارگان های ذی ربط برای حفظ این سرمایه ملی ضروری است.

جوانمرد برخورد با روش های صید مخرب،کنترل صیدگاه ها، صید اصولی و پایدار ،بررسی روند صید شناورهای صنعتی و سنتی،مدیریت صیدگاه و صید فانوس ماهیان  و …را از اهم اهداف این مهم خواند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با حضور میدانی بر روی کشتی های صید صنعتی و سنتی در آبهای منطقه جاسک و سیریک گفت: استفاده از تورهای منوفلامنت ومخرب،فعالیت شناورهای بی هویت با ادوات صید مخرب در نوار ساحلی،عدم رعایت حریم مرزی، استفاده از ادوات صید نامناسب و غیر استاندارد، فعالیت غیرمجاز و مخرب پره در نوزادگاه های آبزیان و نوارساحلی و… را ازاهم تخلفات مشاهده شده خواند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما