کدخبر : 155919
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

احیای فاطمیه احیای کل معارف است

جنوب پرس: مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکیدکرد: احیای فاطمیه در واقع احیای کل معارف است. احیای قرآن، احیای سنت رسول مکرم اسلام و معارف ماست.

احیای فاطمیه احیای کل معارف است

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد در جلسه ستاد هماهنگی ایام فاطمیه و دهه فجر تاکیدکرد: احیای فاطمیه در واقع احیای کل معارف است. احیای قرآن، احیای سنت رسول مکرم اسلام و معارف ماست.

وی افزود: اولین شعار در فاطمیه دفاع از ولایت به طور علنی است. فاطمیه به ما می‌آموزد که برای دفع از ولایت باید علنی به میدان آمد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: صدیقه طاهره(س) یک شخص دارد و یک شخصیت. شخص فاطمه علت همه چیز است طبق حدیث شریف «یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لو لا فاطمه لما خلقتکما». فاطمه علت خلقت امیرالمومنین و پیامبر و افلاک و همه چیز است اما اینجا شخصِ خودش را فدای شخص امیرالمومنین می‌کند و علنی هم دفاع می‌کند.

حجت الاسلام انصاری راد ادامه داد: زهرای مرضیه همان بانویی است که از نابینایی حجاب گرفت به علت اینکه او نامحرم است. اما همین زهرای مرضیه که به خاطر نابینایی احتیاط می‌کند، برای دفاع از حریم ولایت بیرون می‌آید و در مسجد با صدای رسا و بلند خطبه می‌خواند. اگر ما می‌خواهیم احیا کننده فاطمیه باشیم باید این فرهنگ احیا شود که برای ولایت باید علنی دفاع کرد و تمام مصلحت اندیشی‌ها و مسائل این چنینی را کنار گذاشت.

وی در ابتدای این جلسه گفت: تقارن ایام فاطمیه با دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان است که پیروزی شکوهمند انقلاب را ندیده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر تبیین سبک زندگی فاطمی در جامعه کنونی تصریح کرد: باید از ابعاد مختلف زندگانی حضرت زهرای مرضیه(س) الگو بگیریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما