کدخبر : 155917
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

تخصیص۴۰میلیارد ریال اعتبار به پروژه های منابع طبیعی باشت

جنوب پرس: مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۴۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌های منابع طبیعی شهرستان باشت خبر داد.

تخصیص۴۰میلیارد ریال اعتبار به پروژه های منابع طبیعی باشت

به گزارش جنوب پرس ، غلامحسین حکمتیان در رابطه با جزئیات این تخصیص اعتبار، افزود: در مناطق هدف شهرستان باشت عملیات بیومکانیکی و بیولوژیکی انجام شده که خروجی های متعددی در پی خواهد داشت.

حکمتیان با بیان اینکه کنترل فرسایش خاک، کنترل روان‌ آب‌های سطحی، افزایش ذخیره آب‌های زیرزمینی و احیای جنگل‌ها از مزیت‌های اجرای این طرح‌ها است، ابراز کرد: اعتبار عملیات بیولوژیکی شهرستان باشت که از محل صندوق توسعه ملی تأمین شد در چهار پروژه به مساحت ۳۵۰ هکتار در حال اجرا بوده و این اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

حکمتیان خاطرنشان کرد: چهار پروژه اجرا شده این شهرستان تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخش عمده آن عملیات نهال کاری شامل گونه‌های بلوط و کنار و بذرهای بلوط و بادام بوده که در عرصه‌های مناطق بوستان و شلال‌دان باشت اجرا شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: حجم بالای عملیات کاشت گونه‌های بذر و نهال در این شهرستان سبب غنی‌سازی و توسعه جنگل‌ها می‌شود.

وی افزود: همچنین  اجرای این طرح‌ها در شهرستان باشت سبب جلوگیری از فرسایش خاک و در آینده ذخیره‌سازی آب برای زمین‌های کشاورزی خواهد شد.

حکمتیان با بیان اینکه پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت و پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در حال اجرا است، عنوان داشت: پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت ۴۰۰ هزار متر معکب ظرفیت ذخیره‌سازی آب دارد.

حکمتیان تصریح کرد:  پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در ۱۹۰۰ متر مکعب اجرایی می شود که این پروژه نیز در حال حاضر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما