کدخبر : 155911
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

پرفورمنس بزرگ «آفرینش» ثبت ملی می شود/اجرای «زمین» در راه است

جنوب پرس: علی قصرالدشتی، هنرمند مجسمه ساز و نقاش شیرازی از ثبت ملی پرفورمنس بزرگ «آفرینش» توسط دانشگاه هنر تهران خبر داد.

پرفورمنس بزرگ «آفرینش» ثبت ملی می شود/اجرای «زمین» در راه است

به گزارش جنوب پرس ، پرفورمنس آرت «آفرینش» اثری تلفیقی از موسیقی، اکشن پیتینگ و نور و بو است که سال گذشته توسط علی قصرالدشتی در تالار حافظ اجرا شد.

بر این اساس، به گفته این هنرمند چیره دست که خالق تندیس خواجوی کرمانی و آثار ارزشمند دیگری است، پس از اجرای موفق این اجرا، دکتر علیرضا خدادادی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران و رییس دانشگاه بین المللی فارابی با تماشای پرفورمنس بزرگ «آفرینش» پیشنهاد ثبت ملی آنرا ارایه کرد.

قصرالدشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر پیرامون نمایش فیلم پرفورمنس بزرگ آفرینش که جمعه ۲۱ دی ماه جاری در تالار حافظ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار خواهد شد به خبرنگار مهر گفت: در این برنامه افزون بر سخنرانی دکتر علیرضا خدادادی پیرامون این پرفورمنس آرت، اجرای بداهه نوازی نیز خواهد بود.

وی در عین حال از رونمایی بخش هایی از پرفورمنس جدید خود با عنوان «زمین» در برنامه یادشده خبر داد و افزود: قطعه زنده موسیقی بطور دمو از پرفورمنس «زمین» که در آینده نزدیک اجرا می گردد، به مخاطبان ارایه خواهد شد.

قصرالدشتی در ادامه گفت: تلفیق موسیقی و اکشن پینتینگ (نقاشی سریع) و نورپردازی و حس بویایی پتانسیل بیشترین حس دریافتی مخاطب را در ایجاد یک مفهوم و کانسپت یک اثر هنری به وجود می آورد.

وی به نحوه اجرا و داستان موسیقی آفرینش اشاره کرد و افزود: این اثر در قالب تلفیقی از موسیقی زنده و بداهه نوازی، نقاشی با پاشش رنگ،(اکشن پیتینگ) نورپردازی و نما، در قالب آلبوم موسیقی که شامل ۸ قطعه پیوسته درمدت زمان ۴۰ دقیقه بروی سن اجرا شد که همگی در راستای داستانی از آفرینش در طول اجرا پیش رفت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما