کدخبر : 155910
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

پیش بینی ۱۰۸۴ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های ملی فارس

جنوب پرس: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: در لایحه بودجه سال آینده دولت برای ۱۵۹ طرح ملی مشخص ۱۰۸۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

پیش بینی ۱۰۸۴ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های ملی فارس

به گزارش جنوب پرس ، ساسان تاجگردون ظهر سه شنبه در نشست خبری بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ افزود: لایحه بودجه سال ۹۸ به دلایل مختلف با تاخیر به مجلس ارائه شد و در لایحه نیز حرف و حدیث همیشه وجود دارد.

وی ادامه داد: آنچه در لایحه بودجه ویژگی تعریف می شود عدالت اجتماعی، معیشت عمومی و تقویت انضباط بودجه ای که پرداخت یارانه نقدی استمرار دارد و همسان سازی حقوق بازنشستگان و افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان مد نظر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس تصریح کرد: صرفه جویی در هزینه های جاری که به شدت دستگاه های دولتی در سال آینده باید صرفه جویی در بخش های جاری مانند برق، آب، ماموریت ها و… داشته باشند.

تاجگردون یادآور شد: اولویت بندی طرح های عمرانی بسیار مهم است که در سال ۹۸ به طور حتم پروژه های مهم با درصد پیشرفت فیزیکی بالا اعتبار خواهند گرفت.

وی افزود: ۲۵۰۰ پروژه نیمه تمام در فارس داریم که ۱۵۹ پروژه طرح ملی و دارای مشخصه در بخش عمرانی لایحه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس ادامه داد: بدهی دولت به بخش های مختلف نیز با رویکردهای جدید در سال ۹۸ انجام می شود که ظرفیت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.

تاجگردون با اشاره به ارقام بودجه ای کل کشور نیز گفت: سقف بودجه کشور در سال جاری ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که در سال آینده ۱۷۰۰هزار میلیارد تومان است که شرکت های دولتی در سال جاری ۸۴۰ هزار میلیارد تومان بود و در سال آینده ۱۲۷۰ هزار میلیارد تومان سهم شرکت های دولتی می شود.

وی افزود: در بحث بودجه عمومی دولت ۴۸۷ هزار میلیارد تومان در سال آینده مشخص شده که درآمد اختصاصی و منابع عمومی دولت است که در سال جاری ۳۸۶ هزار میلیارد تومان است که در سال آینده ۴۰۷ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس در خصوص وضعیت استان فارس نیز گفت: نرخ رشد درآمد در کشور از ۹۶ هزار ۹۰۰ میلیارد تومان و سال آینده ۱۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود و درآمد فارس از ۲۵۹۶ میلیارد تومان سال جاری به ۳ هزار ۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.

تاجگردون ادامه داد: هزینه عمومی استان فارس در سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان به ۷۴۰ میلیارد تومان افزایش داشته که ۲۲.۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در بحث اعتبارات عمرانی استانی نیز در سال جاری سهم ۶۱۳ میلیارد تومان به ۶۳۳ میلیارد تومان رشد که رشد ۳.۱ رشد داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس یادآور شد: در اعتبارات ملی ۱۵۸ طرح سهم فارس است که در سال ۹۷ حدود ۸۵۲ میلیارد تومان ابلاغی مبادله شده داشتیم که ۸۰ درصد تخصیص طرح ها و پروژه ها شد.

تاجگردون افزود: در سال آینده نیز ۱۵۹ طرح ملی در لایحه مدنظر قرار گرفته شده که ۱۰۸۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: از ۲۵۰۰ پروژه نیمه تمام استان ۲۳۵ پروژه قابل واگذاری بود که ۴۵ پروژه به بهره برداری رسیده به بخش خصوصی واگذار و ۱۷۰ فراخوان نیز برای جذب سرمایه گذار ارائه شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما