کدخبر : 155885
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود

جنوب پرس: مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور گفت: موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود.

موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود

به گزارش جنوب پرس ، پرهام جان‌فشان ظهر سه‌شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: به عنوان رابط بین بخش خصوصی و دولتی با ارائه تسهیلات تلاش گسترده‌ای برای احیای بناها و اماکن تاریخی داریم.

وی اضافه کرد: صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور از ۱۰ سال پیش شکل گرفته است و تا قبل از دولت یازدهم فعالیت خاصی نداشته و بیشتر فعالیت‌های آن پژوهشی بوده است.

رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور با اشاره به سیاست دولت برای استفاده بهینه از این بناها و اماکن، خاطرنشان کرد: یک تحرک و مسئولیت ویژه در صندوق داریم و این صندوق در ماه‌های اخیر مسئولیت‌ها افزایش یافته است.

وی از تدوین اساسنامه جدید صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور خبر داد و بیان کرد: حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف نیز به وظایف این صندوق اضافه شده است.

جان‌فشان ادامه داد: دید ما فرای بناهای تاریخی است و صنایع دستی و اشتغال‌زایی و فرش دست‌باف در استان‌های مختلف را نیز در دستور کار داریم.

وی تاکید کرد: امروزه توجه به گردشگری باعث توسعه سریع‌تر در مناطق مختلف می‌شود و هرچقدر در بعد ملی و سپس بعد استانی و منطقه‌ای برنامه برای توسعه گردشگری داشته باشیم، قطعا آن مناطق ارزش افزوده بیشتر و رونق اقتصادی پیدا می‌کنند.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور افزود: در برخی شهرهای کوچک با حرکات ابتکاری و برندسازی شاهد تبدیل آنها به مقصد گردشگری هستیم.

وی تاکید کرد: در بوشهر همبستگی خوبی بین مسئولان وجود دارد و این همت هست که از این قابلیت‌ها استفاده شود و ما نیز به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهیم کرد و حمایت لازم را خواهیم داشت.

جان‌فشان با اشاره به اینکه پروژه‌هایی به عنوان پایلوت در بافت تاریخی بوشهر تعریف خواهد شد، ادامه داد: باید سرمایه‌گذاران دارای اهلیت را شناسایی کنیم و تاکید بر استفاده از سرمایه‌گذاران بومی است.

وی از آمادگی برای احیای عمارت ملک بوشهر خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری سرمایه‌گذار برای این پروژه معرفی می‌کنیم و می‌توان موج احیای بناهای تاریخی را در بوشهر ایجاد کرد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور تصریح کرد: هیچ جای کشور ظرفیت ساحل خلیج فارس را ندارد و باید برای استفاده مناسب از این ظرفیت وقت بگذاریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما