کدخبر : 155863
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

نیروی دریایی ایران تامین‌کننده امنیت خطوط مواصلاتی اقیانوس هند

جنوب پرس: فرمانده ناوگروه پاکستانی با اشاره به شاهراه تجاری بین ایران و پاکستان گفت: نیروی دریایی ایران توانسته امنیت منطقه و خطوط مواصلاتی واقع در اقیانوس هند را تامین کند.

به گزارش جنوب پرس ، مراسم ضیافت شام با دعوت از وابستگان  نظامی ترکیه، آلمان، معاون سفیر انگلستان، سفیر استرالیا، سفیر و وابسته نظامی پاکستان در ایران به همراه جمعی از فرماندهان منطقه یکم امامت نداجا و جمعی از فرماندهان ناوگروه پاکستانی بر روی ناوشکن خیبر انجام شد.

در ابتدای این مراسم، دریادار محمد سالم فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان گفت: حضور همه شما عزیزان برای ما مسرت‌بخش و الهام‌بخش است.

فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان در ادامه تصریح کرد: بازدید حال حاضر این ناوگروه نیز باعث ارتقاء روابط در جوانب مختلف خواهد شد.وی با اشاره به روابط ایران و پاکستان گفت: روابط این دو کشور ریشه دار بوده و دارای اشتراکات ملی و مذهبی است و همین اشتراکات باعث ایجاد روابط نظامی قابل ملاحظه ای بین دو کشور شده است. به طوری که در چند سال اخیر بازدیدهای متناوبی از بنادر بندرعباس در ایران و کراچی در پاکستان انجام شده و نیروی دریایی ایران در رزمایش امان نیز حضور داشته است.

  دریادار محمد سالم با اشاره به اهمیت برقراری امنیت در منطقه گفت: دولت و کشور پاکستان معتقد به ارتقاء امنیت در منطقه است و در راستای این هدف، نیروی دریایی پاکستان حضور مداومی را در اقیانوس هند جهت مبارزه با دزدان دریایی دارد. گشت‌منطقه‌ای با حضور کشورهای منطقه صورت می‌گیرد که در آن  نیروی دریایی ایران نقش و همکاری ویژه‌ای دارد و توانسته امنیت منطقه و خطوط مواصلاتی واقع در اقیانوس هند را تامین کند.

وی با اشاره به شاهراه تجاری بین پاکستان و ایران گفت: شدت‌بخشیدن به فعالیت تجاری در بندر گوادر پاکستان و بندر چابهار ایران و برقراری امنیت دریایی توسط نیروی دریایی دو کشور باعث رونق فعالیت‌های تجاری و شکوفایی اقتصادی دو کشور خواهد شد.

در ادامه، دریادار دوم مجتبی محمدی فرمانده منطقه یکم امامت نداجا نیز گفت: دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان دارای اشتراکات دینی، ملی و کلامی هستند که این اشتراکات باعث ارتقاء روابط دو کشور خواهد شد.

گفتنی است، در پایان این مراسم، به رسم یادبود، هدایایی به مقامات سیاسی و نظامی مدعو و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان اهدا شد.فرمانده منطقه یکم امامت نداجا  تصریح کرد: همکاری کشورهای حاشیه اقیانوس هند به ویژه  همکاری دو نیروی دریایی ایران و پاکستان نقش مهمی در یک دریانوردی ایمن در اقیانوس هند خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما