کدخبر : 155855
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

۳۰۰۰ کلاس در فارس بخاری نفتی دارند/۱۸۰۰ مدرسه نیازمند بهسازی

جنوب پرس: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس گفت: 3 هزار کلاس درس در استان فارس به دلیل اجرا نشدن شبکه گاز شهری به بخاری نفتی استاندارد مجهز هستند.

به گزارش جنوب پرس ، سرفراز موصلی با اشاره به تجهیز تعداد  ۵ هزار کلاس‌ درس به سیستم گرمایشی استاندارد، اظهار داشت: تاکنون ۶۰ درصد این طرح محقق و مابقی در صورت تأمین اعتبار تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار کلاس درس در استان فارس به دلیل اجرا نشدن شبکه گاز شهری به بخاری نفتی استاندارد مجهز هستند، افزود: با راه‌اندازی کمپین کلاس‌های گرم و مدارس امن در سطح کشور، خیران متعددی با خرید وسائل گرمایشی و با تأمین اعتبار موردنیاز به تجهیز کلاس‌های درس در سطح استان فارس کمک کرده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۲۵۰ طرح آموزشی در سطح استان فعال بوده که به‌طور میانگین هر ناظر فنی این اداره کل ۱۳ طرح را نظارت و تا سال آینده تمام پروژه‌ها آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به اینکه از سوی خیران مدرسه‌ساز در ۲ دهه اخیر تاکنون بیش از هزار و ۲۰۰ طرح آموزشی با بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در فارس احداث شده است، بیان کرد: در ۲ سال اخیر نیز میزان مشارکت‌های مردمی در ساخت فضا‌های آموزشی از ۲۵ درصد به بیش از ۴۵ درصد افزایش‌یافته است.

 ۹ هزار و ۵۰۰ کلاس نیاز به استحکام سازی دارد

این مسؤول با اشاره به اینکه بیش از سه‌چهارم مدارس موجود در سال‌های پس از انقلاب احداث و بیش از ۱۰ هزار کلاس درس نیز در برابر حوادث غیرمترقبه ایمن‌سازی شده‌اند، افزود: بیش از ۲۵ درصد از فضا‌های موجود شامل هزار و ۸۰۰ باب آموزشگاه با ۹ هزار و ۵۰۰ کلاس درس نیاز به استحکام سازی بیشتری دارند که دراین راستا از خیران درخواست مشارکت بیش از گذشته در امر گسترش فضاهای آموزشی را داریم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما