کدخبر : 155850
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم شفاف‌سازی سرانجام پروژه احداث مترو اهواز

جنوب پرس: عضو شورای شهر اهواز گفت:سرانجام پروژه مترو اهواز به طور واضح و شفاف با مردم مطرح شود؛ پیگیری‌هایی صورت گرفته است ولی یک حد و نهایتی برای این موضوع باید مشخص شود.
13971017001166_Test_PhotoH
به گزارش جنوب پرس ، شصت و دومین جلسه شورای شهر اهواز امروز با ۶ دستور کار در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد.

حجت الاسلام جاسم موسی پور در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شهر اهواز، اظهار کرد: شهر اهواز از نظر جغرافیایی، سیاسی و امنیتی برای کشور اهمیت زیادی دارد؛ همچنین ۵۱ درصد نفت مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز تولید می‌شود و وجود شرکت‌های بزرگ صنعتی، اهمیت و جایگاه اهواز را نشان می‌دهد؛ هم‌مرز بودن خوزستان با کشورهای مهم منطقه، خوزستان را به یک استان محوری تبدیل کرده است.

وی افزود: تمام این نکات باعث می‌شود دشمن نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشته باشد و برای هرگونه سوءاستفاده، کمین کند.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به نامه جعلی که در خصوص منطقه ۶ منتشر شد، عنوان کرد: امثال این نامه قبلاً هم وجود داشته و بحران‌هایی را ایجاد کرده است ولی قطعاً مردم ولایت مدار خوزستان بصیرت لازم را دارند که سیاست کلی کشور نگاه ویژه به مناطق محروم و حاشیه‌ای است. چندین شبکه ماهواره‌ای حول این نامه مانور دادند که نشان می‌دهد شناختی از مردم اهواز ندارند.

وی گفت: طرحی برای منطقه ۶ ارائه شده است، براساس این طرح وضعیت اسناد و املاک این منطقه باید مشخص شود و اگر به لحاظ قانونی امکان‌پذیر است با بخشش عوارض و جریمه‌ها در این منطقه موافقت شود. این طرح در کمیسیون تخصصی خودش باید در سریع‌ترین زمان ممکن مطرح شود.

اصراری به استعفا کتانباف ندارم

موسی پور با اشاره به معضل آب‌گرفتگی معابر در اهواز، اظهار کرد: دشمن از موضوع آب‌گرفتگی معابر در شهر اهواز سوءاستفاده رسانه‌ای و عملیاتی کرد. اقدامات مشکوکی هم در تخریب پمپ‌ها صورت گرفت که باعث می‌شود مسؤولیت ما بیشتر شود و با آرامش و تدبیر بهتری حرکت کنیم.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به حمایت از شهردار اهواز در گذشته و حال، عنوان کرد: اصراری به استعفای کتانباف ندارم؛ به شرطی که شهردار اهواز پرتلاش و مستمر کار کنند و طبق برنامه و سیاست‌های شورا که شکل قانونی از شهرداری می‌خواهد، عمل کند؛ شورا همچنان حامی شهردار هست. اما تذکرات قانونی نسبت کتانباف داریم.

وی افزود: در آستانه برنامه سال ۹۸ هستیم، بدون اطلاعات واضح و روشن از اهواز نمی‌توانیم برنامه خوبی داشته باشیم؛ برنامه سال ۹۸ نباید فقط از نظر بودجه با برنامه سال ۹۷ متفاوت باشد؛ پرونده‌ها در شهرداری دستی است و با جابه‌جایی یک برگ در شهرداری زمینه فساد فراهم می‌شود؛ جلوگیری از فساد و جلب اعتماد مردم نسبت به سیستم شهرداری در اولویت است و فقط با ممیزی و الکترونیکی کردن تمام مسائل شهرداری اصلاح می‌شود.

موسی پور با اشاره به پروژه مترو در شهر اهواز، اظهار کرد: مسائل و چالش‌های مترو به طور واضح و شفاف با مردم مطرح شود؛ در این زمینه پیگیری‌هایی صورت گرفته است ولی یک حد و نهایتی برای این موضوع باید مشخص شود.

مشکل اصلی شهر اهواز منابع درآمدی است

ابراهیم نوشادی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز، اظهار کرد: قراردادی در خصوص تهیه عکس‌برداری از شهر اهواز بسته شد و عکس‌برداری هم صورت گرفت و درحال حاضر باید تأمین اعتبار صورت بگیرد که نتایج را در اختیار شهرداری قرار دهند.

نوشادی عنوان کرد: مشکل اصلی شهر اهواز منابع درآمدی است؛ پروژه‌هایی از سال ۸۹ و ۹۰ داریم که هنوز تمام نشده است. در بخش توسعه برای رسیدن به شاخص‌های مورد نظر، باید سالیانه ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم درحالی‌که شهرداری اهواز کم‌تر از ۱۰۰ میلیارد تومان توانایی پرداخت داشت. در ۹ ماه اول سال ۹۷ کل پرداختی به بخش عمرانی ۶۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: شهرداری زمانی موفق است که اعضای شورای شهر در کنار شهردار باشند؛ باید ۱۴ نفر دست در دست هم به مشکلات شهر رسیدگی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این جلسه ۳ لایحه با عناوین افتتاح حساب سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار شهرداری اهواز، اخذ بهای خدمات صدور باربرگ و تهاتر باقیمانده هزینه پروانه ساختمانی پروژه تجاری، مسکونی و اداری بنیاد مستضعفان و جانبازان تصویب شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما