کدخبر : 155845
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

معرفی ۳۴۵ نفر متخلف شکار و صید به مراجع قضایی کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: : در طی عملیات های گشت و کنترل تخلفات شکار و صید توسط یگان حفاظت محیط زیست استان از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع 260 مورد تخلف ثبت شده که دراین راستا 345 نفرمتخلف به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد محسن  جعفری‌نژاد اظهار کرد: با وجود مشکلاتی مانند کمبود نیرو، خودرو، گستردگی استان، پراکندگی مناطق، تراکم وظایف، عملکرد یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در۹ ماهه نخست امسال مناسب ارزیابی می‌شود.

جعفری‌نژاد افزود: برنامه‌های آموزشی، کنترل و نظارت حداکثری در کنار وظایف و مسئولیت‌های ذاتی محیط زیست، اولویت برنامه‌های امسال است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات را مانع انجام ندادن وظایف ندانست و ضمن اعتقاد به وجود مشکلات بزرگ در کنار کارهای بزرگ گفت: اگر هدف انجام دادن کارهای بزرگ باشد قطعا” با مشکلات بزرگی روبه رو خواهیم شد و مهم آن است که با تدبیر و مدیریت صحیح،  با برنامه ریزی مناسب و با کمترین امکانات بزرگترین کارها را انجام دهیم .

این مسؤول تصریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست استان در ۹ ماه نخست امسال کنترل خوبی بر وضعیت مناطق تحت نظارت داشته و توانسته با برنامه‌ریزی دقیق و چندلایه عملکرد بسیار خوبی ارائه دهد طوری که این یگان توانسته است در ۹ماهه نخست جاری ۳۴۵ نفر متخلف شکار و صید را دستگیر و جهت اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان داشت: نظم کاری، برنامه‌ریزی مناسب، هدف‌گذاری دقیق و تقسیم درست منابع در دستیابی به اهداف بسیار مهم هستند و در این راستا در طی سال جاری با هماهنگی بین بخشی که با برنامه ریزی مناسب ایجاد شده است  باعث ارتقاء عملکرد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.

جعفری‌نژاد ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آمار بالای پرونده های تخلفات زیست محیطی در استان  افزود : در طی عملیات های گشت و کنترل تخلفات شکار و صید توسط یگان حفاظت محیط زیست از ابتدای سال تاکنون  مجموع ۲۶۰ مورد تخلف ثبت شده که دراین راستا ۳۴۵ نفر به مراجع قضایی معرفی شده اند.

 وی گفت: در حوزه صید غیر مجاز آبزیان یک هزار و ۸۷۵ قطعه ماهی صید شده از متخلفین کشف که  متخلفین به همراه آلات مکشوفه به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مسؤول متخلفین معرفی شده به مراجع قضایی در حوزه شکار غیرمجاز پرندگان و پستانداران را ۲۵۵ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۴۷ نفر به خاطر شکار پستانداران، ۲۰۸ مورد بخاطر شکار غیر مجاز پرندگان بوده است و همچنین در این راستا ۷۹ مورد نیز بخاطر زنده گیری پرندگان دستگیر شده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سلاح جنگی مجاز و غیر مجاز کشف شده را ۱۰۲ قبضه دانست و گفت: از این تعداد ۱۸ قبضه سلاح غیر مجاز، ۸۴ قبضه ساچمه زنی مجاز، ونیز ۲ قبضه تفنگ بادی کشف و ضبط شده‌اند.

این مقام مسؤول در پایان ضمن تشکر از همراهی و همدلی مجموعه دستگاه قضا نیروهای نظامی و انتظامی در مرکز استان و شهرستان‌ها در خصوص وضعیت پرونده‌های متشکله در مراجع قضایی گفت: ۳۴۵ نفر متخلف به همراه ۲۶۰ مورد پرونده  به مراجع قضایی معرفی شدند که ۱۲فقره پرونده با صدور رای قضایی مختومه و ۲۴۸ مورد آن نیز در جریان است.

 وی در پایان ضمن انتقاد از حجم بالای تخلفات افزود: با نشست‌هایی که با تشکل‌های مردمی، جوامع محلی و مسؤولان صدا و سیمای مرکز استان در راستای فرهنگ سازی برای صیانت از  محیط زیست داشته‌ایم و نیز برنامه‌ریزی هایی که برای آینده داریم امیدواریم شاهد کاهش تخلفات محیط زیستی در استان باشیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما