کدخبر : 155780
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

زنگ مهارت آموزی در دبیرستان های دخترانه بوشهر نواخته شد

جنوب پرس: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بوشهر گفت: به منظور توانمندسازی دانش‌آموزان، دوره های مهارت آموزی با مشارکت آموزش و پرورش در دبیرستان های دخترانه شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، طاهره آئین صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف افزایش توانمندی و مهارت های دانش آموزان متوسطه اول و دوم شهرستان بوشهر، طرح جدیدی با عنوان کارگاه های مهارت آموزی در مدارس برگزار می شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بوشهر گفت: دانش آموزان در طول دوران تحصیل برخی از دروس را به طور تئوری فرا می گیرند اما فرصت چندانی جهت کسب تجربه و اجرای آموخته ها برایشان فراهم نیست به همین منظور با هماهنگی مدیران و روسای آموزش و پرورش به جمع بندی رسیدیم تا شرایط حضور تعدادی از مربیان رشته های هنری و کشاورزی در مدارس دخترانه شهر حضور یابند تا آموزه‌های هنری را در قالب کارگاه های مهارت آموزی به دانش آموزان ارائه دهند.

آئین با اشاره به مزایای اجرای این طرح گفت: دانش آموزان در این کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت،  پرورش گیاهان دارویی، پرورش گل های آپارتمانی، طراحی فضای سبز و چندین حرفه مهارتی دیگر را فرا می گیرند و پس از اتمام آموزش، دانش آموزان جهت دریافت گواهینامه مهارت به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح مهارت آموزی دانش آموزان زمینه توانمندسازی دانش آموزان و آماده سازی آنها به عنوان کارافرین در جامعه را فراهم می کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما