کدخبر : 155778
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

اثر نمایشی «عروسی خون» به جشنواره فجر راه یافت/کسی حمایت مالی نمی کند

جنوب پرس: کارگردان و نمایشنامه نویس دیری گفت: امسال در سی امین جشنواره تئاتر استان بوشهر نمایش«عروسی خون»از بندر دیر به عنوان اثر برگزیده برای شرکت در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد.

فضل الله عمرانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جنوب پرس ، در شهرستان دیر اظهار داشت: علی رغم اینکه اکثر استان های مهم کشور حتی سالنی برای اجرا و تمرین تئاتر ندارند، خوشبختانه استان بوشهر یکی از غنی ترین استان ها از لحاظ سخت افزاری در حوزه تئاتر و نمایش است .

این کارگردان و نمایشنامه نویس افزود: اکنون در همه شهرهای استان بوشهر سالن ها و پلاتو های تخصصی تئاتر ساخته شده و علاقه مندان این رشته در این زمینه مشکلی ندارند.

وی عنوان کرد: عدم حمایت مالی هنرمندان تئاتر از سوی مسؤولین و نهادها مهمترین مشکلی است که به نوعی گریبانگیر همه علاقه مندان هنر تئاتر در کشور می باشد.

عمرانی گفت: امسال در سی امین جشنواره تئاتر استان بوشهر نمایش«عروسی خون»از بندر دیر به عنوان اثر برگزیده برای شرکت در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد.

وی با بیان اینکه این اثر نمایشی در بین ۱۴ اثر برتر کشور قرار گرفته است، یاد آور شد: برای نمایش یاد شده بین ۱۰ تا۱۲  میلیون تومان هزینه شد که یک ریال از سوی هیچ نهاد دولتی کمکی دریافت نکرده ام و همه اش سرمایه ای بوده که خودم از روی عشق و علاقه به تئاتر گذاشتم.

کارگردان نمایش«عروسی خون» افزود: شهرستان دیر همواره استعداد های درخشانی در حوزه هنر تئاتر داشته و دارد که نیازمند حمایت مادی و معنوی از مسؤولین و مردم است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما