کدخبر : 155701
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

اجلاس آیونز و رزمایش مشترک کشورهای عضو در بندرعباس برگزار شود

جنوب پرس: فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: اجلاس ایونز و رزمایش مشترک توسط کشورهای عضو این اجلاس در بندرعباس نیز برگزار شود.
2534855

به گزارش جنوب پرس ، دریادار دوم مجتبی محمدی در دیدار با فرمانده ناوگروه اعزامی از پاکستان ضمن خوش آمد گویی گفت: توسعه مناسبات نظامی بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان باعث افزایش حسن هم جواری و تقویت همکاری های دوکشور بخصوص توسط نیروهای دریایی دوکشور خواهد شد.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا با اشاره به اشتراک دو کشور گفتن: دریایی بودن دو کشور ،زبان مشترک ، تشابهات دینی و مذهبی و زبان و فرهنگ مشترک باعث نزدیکی و تقویت روابط دو کشور خواهد شد.

دریادار دوم محمدی گفت: راهبرد نیروی دریایی راهبردی ارتش تقویت حسن هم جواری با تمام همسایگان و نشان دادن این موضوع در برقراری امنیت منطقه و اقیانوس هند توسط کشورهای دریایی منطقه و بدون حضور کشور های فرامنطقه ای است که تجلی این مفهوم در اجلاس آیونز در ماه آینده  در بندرعباس خواهد بود که در نظر است یک رزمایش مشترک توسط کشورهای عضو اجلاس آیونز نیز برگزار شود.

فرمانده منطقه یکم اظهار داشت: ما کشوری هستیم که به استقلال و عدم وابستگی خود افتخار می کنیم که اوج این استقلا ما در هشت سال جنگ تحمیلی بود که در این مدت ارتش ما تجربات ئگران بهایی را کسب کرد که در این مدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش، ساخت و تعمیرات خودکفا و مستقل بود.

وی گفت: نیروی دریایی پاکستان دارای ظفیت های آموزشی بالایی است و ما روی این ظرفیت ها با افزایش تعاملات آموزشی و برگزاری دورهای گوناگون بین نیرو دریایی های دو کشور حساب باز کرده ایم.
دریادار محمد سالم فرمانده ناوگروه پاکستانی در ادامه گفت: حضور ما در بندرعباس با ظرفیت ۴ یگان شناور نشان دهنده توجه ویژه پاکستان در حفظ و گسترش رابطه دوستانه و افزایش تعاملات در آینده است.
دریادار محمد سالم گفت: بین دو کشور تشابهات زیادی دیده می شود که این تشابهات دارای پیشینه تاریخی است ، زبان پاکستانی بیش از هر زبان دیگری به زبان فارسی نزدیک است و سرود ملی ما به جز یک کلمه تماماً فارسی است.

به گزارش مهروی با ابراز خرسندی از حضور در منطقه یکم امامت نداجا گفت: ما به اینجا آمده ایم تا بتوانیم تعاملات مفیدی را با برادر خودمان داشته باشیم و انتظار حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش را در پاکستان می کشیم.
فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان گفت: نیثروی دریایی ایران دارای تجربیات ارزشمند زیادی در عرصه دریا است که ما تمایل داریم با افزایش دوره های آموزشی در دو کشور از این تجربه گرانقدر بهره مند شویم.

دریادار محمد سالم در پایان با اشاره به  برگزاری اجلاس آیونز گفت: نیروی دریایی پاکستان عضو ثابت اجلاس آیونز است و معتقدیم امنیت دریایی منطقه و اقیانوس هند با حضور نیروی دریایی کشورهای منطقه و بدون دخالت کشورهای فرامنطقه ای تاًمین خواهد شد.

لازم به ذکر است درپایان و به رسم یاد بود جوایزی توسط فرمانده منطقه یکم و فرمانده ناوگروه پاکستانی اهدا شد

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما