کدخبر : 155657
یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

شهرستانی که پیش از انقلاب تنها ۱۷٫۵ کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی داشت

جنوب پرس: فرماندار گچساران گفت: پیش از انقلاب تنها 17.5 کیلومتر شبکه توزیع داخلی آب اجرا شده بود در حالی که اکنون 335 کیلومتر شبکه داخلی در روستاها اجرا شده است.

عبدالرحیم رحیمی امروز در گفت‌وگو با  خبرنگار  جنوب پرس ، در گچساران  با بیان اینکه امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: امسال بیش از هر سال دیگر مراسم باشکوه در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

 وی با اشاره به خدمات چهل ساله نظام جمهوری اسلامی گفت: در  بخش آب و فاضلاب روستایی تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۲ حلقه چاه  آهکی و آبرفتی در این شهرستان بوده که پس از انقلاب  اسلامی با ایجاد زیرساختهای لازم در بخش روستاها  این تعداد حلقه چاه به  ۲۴ حلقه رسیده است.

 فرماندار گچساران گفت: تا قبل از سال ۵۷ تعداد ۱۱ باب مخزن بتنی  با حجم ۷۶۰ متر مکعب در روستاهای گچساران وجود داشته است که این تعداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی با همت مسوولان به ۴۸ باب با حجم ۱۶ هزار و ۴۹۰ متر مکعب رسیده است.

 مقام ارشد اجرایی شهرستان گچساران  با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی تنها ۱۳٫۷  کیلومتر خطوط انتقال آب در روستاها اجرا شده بود، گفت: در چهار دهه عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی  ۲۷۴ کیلومتر خطوط انتقال آب اجرا شده است.

 وی به اجرای شبکه  توزیع داخلی در روستاها اشاره کرد و افزود: پیش از انقلاب تنها ۱۷٫۵ کیلومتر شبکه توزیع داخلی آب اجرا شده بود در حالی که اکنون  ۳۳۵ کیلومتر شبکه داخلی در روستاها  اجرا شده است.

 رحیمی ادامه  داد: تعداد هفت هزار و ۷۰۶ مشترک آب روستایی  وجود دارد در حالی که قبل از پیروزی انقلاب این رقم صفر بوده است.

  فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: تعداد ۱۹ دستگاه کلرزنی گازی و مایعی و الکترولیز نمک طعام  در ایستگاه‌های پمپاژ در بخش روستایی نصب شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما