کدخبر : 155570
یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

صادرات دست بافت های زنان به بازارجهانی/ افتتاح فاز اول پارک آبی

جنوب پرس:  مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از صادرات دست بافت های زنان منطقه سادات محمودی شهرستان دنا به بازارهای جهانی خبر داد.

صادرات دست بافت های زنان به بازارجهانی/ افتتاح فاز اول پارک آبی

به گزارش جنوب پرس ، محمود باقری با اشاره به جزئیات خبر، افزود: این محموله صادراتی توسط یک شرکت تعاونی صنایع دستی در “دهستان سادات محمودی” جهت ارسال به بازار های جهانی تهیه شده است.

باقری با بیان اینکه ۲۰۰متر گیلم در ابعاد مختلف و با رنگ بندی های مناسب برای نخست بار در تاریخ استان به نام دست بافت های زنان کهگیلویه بویراحمد صادر شده است، اظهار کرد: در منطقه سادات محمودی شهرستان دنا حدود ۷۰ درصد زنان در حوزه تولید صنایع‌دستی فعالیت دارند.

باقری با تاکید بر اینکه به دنبال تولید همراه با اشتغال با هدف صادارت صنایع دستی در روستاهای استان هستیم، گفت: در خیلی از روستا های استان دوره آموزشی صنایع دستی همراه با تولید راه اندازی و اجرایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: دست بافت های زنان سادات محمودی با کیفیتی مناسب است، اما متأسفانه در گذشته سود حاصل از دست بافت های زنان این دهستان در جیب دلالان می رفت.

وی افزود: امروز با تلاش های انجام گرفته تولیدات این منطقه به صورت مستقیم به بازار فروش داخلی و خارجی صادر می شود.

باقری تصریح کرد: صنایع‌دستی در مناطق محروم استان نیز نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان همچنین در بازدید از پروژه های گردشگری شهر یاسوج از افتتاح فاز نخست مجموعه گردشگری پارک آبی این شهر در دهه فجر سال جاری خبر داد.

باقری با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی هتل چهار ستاره یاسوج، گفت: فاز نخست این مجموعه گردشگری با میزان اشتغال‌زایی ۸۰ نفر تا اوایل سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

باقری تصریح کرد: بیش از ۲۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه پارک آبی و هتل چهار ستاره یاسوج اعتبار اختصاص داده شداست.

وی افزود: این پروژه به مساحت ۱۰ هزار مترمربع احداث می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به تجهیز این مجموعه، گفت: استخر، بدن‌سازی، بیلیارد، حمام نمک، سالن ماساژ، رودخانه آرام و سرسره‌های آبی از بخش‌های پارک آبی است که این پروژه نخستین پارک آبی در جنوب کشور خواهد بود.

باقری تصریح کرد: فاز اول پروژه پارک آبی با پیشرفت فیزیکی ۹۰درصد و با میزان اشتغال‌زایی ۵۵ نفر تا بهمن‌ماه امسال به بهره‌ برداری می‌رسد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما