کدخبر : 155506
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

۱۲۰ مصدوم در پیست‌ اسکی سپیدان

جنوب پرس: مدیر روابط عمومی اورژانس فارس گفت: بازی‌های پر خطر زمستانی و تیوپ سواری در پیست‌های اسکی سپیدان، 120 مصدوم بر جا گذاشت.

به گزارش جنوب پرس ، حسن همتی اظهار داشت: استفاده از تیوپ و نشستن چند نفره روی آن روز پر حادثه‌ای را در مناطق برف خیز و اطراف پیست‌های اسکی سپیدان رقم زد و در  روز گذشته ۱۲۰ مصدوم بر جا گذاشت.

وی با اشاره به اینکه عوامل اورژانس با سرعت هر چه تمام تر به امدادرسانی پرداختند، افزود: ۱۱ نفر از مصدومان توسط آمبولانس به مراکز درمانی اعزام و ۱۰۹ نفر از مصدومان در ایستگاه اورژانس به صورت سرپایی مداوا شدند.

همتی ادامه داد: بیشتر این مصدومان بر اثر کشیده شدن صورت و بدن روی برف دچار سوختگی شده اند.

وی همچنین از عملیات پرواز بالگرد اورژانس برای نجات یک کوهنورد در ارتفاعات این شهرستان خبر داد و افزود: متاسفانه قبل از رسیدن تیم‌های امدادی این کوهنورد جان خود را از دست داده بود و تلاش‌ها برای نجات وی بی اثر بود.

مدیر روابط عمومی اورژانس فارس تصریح کرد: در حوادث دیروز جمعه ۱۴ دیماه اتوبوس اوژانس و ۴ آمبولانس به محل اعزام شد و علاوه بر آن نیرو‌های پایگاه اورژانس شیراز و سپیدان در یکی از کانکس‌های نزدیک پیست‌های اسکی مستقر شده بودند.

شهرستان سپیدان دو پیست اسکی پولاد کف و تربیت بدنی دارد که با بارش‌های اخیر فرصتی برای انجام ورزش‌های زمستانی مهیا شده است.

سپیدان در ۷۰ کیلومتری شمال‌غرب شیراز در مسیر شیراز-یاسوج واقع شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما