کدخبر : 155495
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

ذخیره سازی بیش از ۲۰۰ خون بندناف نوزاد در بانک خون رویان هرمزگان

1680216

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم کوهکن گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۳۳ قرارداد نمونه‌برداری خون بندناف در بانک خون رویان هرمزگان با متقاضیان بسته شده است. تعداد قراردادها نسبت به پارسال ۱۱درصد افزایش داشته است.

 مسئول بانک خون رویان هرمزگان گفت: زمان نگهداری خون بندناف نوزاد ۲۰ سال است. از ابتدای راه‌اندازی بانک خون رویان در هرمزگان بیش از هزار و ۸۸۱خون بندناف نوزاد در این مرکز ذخیره شده است.

وی با بیان اینکه بانک خون بندناف رویان هرمزگان سال ۸۸ در استان راه‌اندازی شد خاطرنشان کرد: این مرکز علاوه بر ارائه خدمات به هرمزگانی‌ها به مراجعه‌کنندگان استان‌های بوشهر وجنوب فارس و شرق کرمان هم خدمات ارائه کرده است.

کوهکن افزود: هزینه نگهداری خون بندناف نوزادان در هنگام قرارداد سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در دو قسط است. از خون بندناف برای درمان بیماری‌های مانند تالاسمی، سرطان، دیابت و آلزایمر استفاده می‌شود.

به گزارش مهر، خون باقیمانده در بندناف و جفت نوزاد سرشار از سلول‌های بنیادی بسیار پرتوان و زنده است که در اثر تکثیرهای پی‌درپی دچار پیری نمی‌شوند و با تزریق یا جایگزینی این سلول‌ها می‌توان به بهبودی سلول‌های آسیب‌دیده کمک کرد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما