کدخبر : 155465
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

تامین امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی در مدارس اولویت آموزش و پرورش باشد

جنوب پرس: فرماندار بندرخمیر گفت: وجود امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی در مدارس به عنوان یکی از فاکتورهای مهم غنی‌سازی آموزشی باید اولویت مدیریت آموزش و پرورش باشد.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرخمیر، میرهاشم خواستار صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش، بزرگترین ثروت را فراگیری علم و دانش دانست و اظهار داشت: جامعه ای موفق و پویا می‌باشد که به سلاح علم و دانش مجهز باشد و مقدمه رسیدن به این هدف داشتن آموزش و پرورش قوی و توانمند می‍باشد.

وی در خصوص عملکرد یک مدیر در عرصه تعلیم و تربیت، افزود: یک مدیر باید سیاست‌های ابلاغی آموزش و پرورش را مطالعه کند و با بالا بردن اطلاعات خود از شورای آموزش و پرورش و شخص فرماندار مطالبه‌گری کند.

فرماندار بندرخمیر تصریح کرد: خروجی و تلاش مدیران مدارس باید تحویل نیروی اثرگذار به جامعه باشد و همه ما این مسؤولیت را پذیرفتیم و در هر صورت باید پاسخگوی این امانت باشیم.

خواستار همچنین گفت: تاکید ما باید برتلاش شبانه‌روزی، سرعت‌بخشی به خدمات‌رسانی و افزایش کیفیت خدمات باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش خمیر در ادامه اظهار داشت: وجود امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی در مدارس یکی از فاکتورهای مهم غنی‌سازی آموزشی در این مقطع می‌باشد که باید به عنوان یک اولویت برای مدیریت آموزش و پرورش در دستورکار قرار گیرد.

میرهاشم خواستار همچنین با بیان اینکه برنامه‌ها و جلسات اولیا ومربیان باید در راس کارها قرار بگیرند، افزود: انجمن‌های اولیاء و مربیان بهترین و موثرترین وسیله ارتباط میان خانه و مدرسه محسوب می‌شوند زیرا می‌توانند در مسیر همراهی خانواده و مدرسه موثر باشند و نظام تعلیم و تربیت را به طرف توسعه و پیشرفت همه جانبه هدایت کنند.

وی در خاتمه تاکید کرد: استفاده از مدیران توانمند در مدارس، برخورد مناسب مدیران و معاونین با دانش‌آموزان، تقدیر از دانش‌آموزان نخبه در مدارس به‌صورت ویژه از جمله مواردی است که بایستی به آن توجه ویژه ای شود.

گفتنی است، در پایان نیز مقرر شد مدیران مدارس متوسطه دوم ظرف ده روز آینده برنامه‌های چهار ماهه خود را در جلسه شورای آتی آموزش و پرورش ارائه کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما