کدخبر : 155461
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

دانشجویان بشاگردی دانشگاه هرمزگان خواستار تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به این شهرستان شدند

جنوب پرس: دانشجویان بشاگردی دانشگاه هرمزگان طی نامه‌ای به استاندار، خواستار صدور دستور اقدامات لازم برای رفع موانع و تسریع در اجرای پروژه انتقال آب سد جگین به شهر سردشت شدند.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، در متن کامل این نامه، چنین آمده است:

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر فریدون همتی
استاندار محترم استان هرمزگان

باسلام و احترام
چنانچه مستحضرید به دلیل خشکسالی طولانی مدت وضعیت آبی استان هرمزگان در شرایط نامطلوبی قرار گرفته است و بسیاری از مناطق استان با کم آبی مواجه هستند. اما آقای استاندار ما مردم شهرستان بشاگرد نه با کم‌آبی بلکه با بی‌آبی مواجه هستیم.

در حال حاضر مردم شهر سردشت به عنوان مرکز شهرستان بشاگرد، در بهترین حالت در هفته تنها و تنها چند ساعت امکان استفاده از آب را دارند و به بسیاری از روستاها نیز با تانکر آب‌رسانی صورت می‌پذیرد.

جناب آقای استاندار؛ مردم بشاگرد درحالی با این بحران آبی مواجه هستند که از سال ۹۲ پروژه انتقال آب سد جگین به مرکز شهرستان شروع شده است. اما با گذشت پنج سال هنوز این امر محقق نشده است. و با پیگیری‌های صورت گرفته اخیرا جناب مهندس قصمی مدیرعامل آبفای شهری در حضور نماینده دفتر مقام معظم رهبری و معاون عمرانی استاندار قول داده اند که تا تیر ماه ۹۸ این پروژه تکمیل خواهد شد. اما مشاهدات میدانی نشان‌دهنده این امر نیست و اگر اقدام مناسبی از طرف جنابعالی صورت نگیرد نه تا تیر ۹۸ بلکه تا ۱۴۰۰ نیز مردم از این آب بهره مند نخواهند شد.

لذا، ما دانشجویان بشاگردی دانشگاه هرمزگان از جنابعالی خواستاریم دستور فرمائید اقدامات لازم در جهت رفع موانع و سرعت بخشیدن به اجرای این پروژه صورت پذیرد.

«جمعی از دانشجویان بشاگردی دانشگاه هرمزگان»

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما