کدخبر : 155457
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

نوجوان گچسارانی با اهدای عضو به ۵ نفر زندگی دوباره بخشید

جنوب پرس: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نوجوان ۱۵ ساله گچسارانی بیستمین پیام آور ایثار و گذشتِ استان در سال ۹۷ بود که در سانحه رانندگی دچار مرگ‌ مغزی شده بود با اهداء عضو جانی دوباره به بیماران نیازمند بخشید.

بیستمین اهداء عضو سالجاری در کهگیلویه و بویراحمد/ نوجوان ۱۵ ساله، بیستمین پیام آور ایثار و گذشت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از بیستمین مورد اهداء عضو سالجاری در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، غلام عباس سبز گفت: مرحوم محمد‌حسین محرابی نوجوان ۱۵ ساله گچسارانی بیستمین پیام آور ایثار و گذشتِ استان در سال ۹۷ بود که در سانحه ای رانندگی دچار مرگ‌ مغزی شد اما با بزرگ منشی خانواده‌های محرابی و خادمی به هموطنانش جانی دوباره بخشید.

وی ادامه داد: این خانواده‌های بزرگ و ایثارگر در لحظاتی جانکاه و طاقت فرسا، با تصمیمی درست و انسانی،زندگی دوباره را به چند نفر از هم سن و سالان محمد حسین عزیز اهداء کردند.

مسئول تیم فراهم آوری پیوند دانشگاه علوم پزشکی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از خانواده‌های محرابی و خادمی گفت: این نوجوان ۱۵ ساله که در تاریخ ۱۲ دی ماه  ۹۷ بر اثر سانحه رانندگی دچار ضربه مغزی شده و به کما رفته بود در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری شد.

سید سینا سعیدی خاطرنشان کرد: بعد از تایید مرگ مغزی این مرحوم، تیم فوق تخصصی پیوند اعضاء مرکز ابوعلی سینا شیراز اولین ساعات صبح شنبه( ۱۵ دی ماه۹۷( در بیمارستان شهید رجایی گچساران حضور یافتند و با همکاری تیم پیوند اعضاء استان‌ کهگیلویه و بویراحمد، برداشت کلیه‌ها، کبد و قرنیه‌ها را انجام دادند تا با اهداء آنها به دیگر جوانان و نوجوانان این سرزمین، به آن‌ها جانی دوباره بخشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما