کدخبر : 155455
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

نجات ۲ کوهنورد در ارتفاعات گردنه بیژن شهر سی‌سخت

جنوب پرس: مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو کوهنورد که در گردنه دوم بیژن شهرسی‌سخت به علت پوشش کوه از برف از ارتفاع سقوط کرده بودند با تلاش نیروهای امدادرسان و مردم در سطح استان از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ جلال پورانفرد اظهار کرد: دو کوهنورد که در گردنه دوم بیژن در شهر سی‌سخت به علت پوشش کوه از برف از ارتفاع سقوط کرده بودند با تلاش  نیروهای امدادرسان و مردم در سطح استان از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فردی با تماس با اورژانس ۱۱۵ مبنی بر سقوط ۲ کوهنورد و تقاضا بر امداد خواهی اورژانس هوایی شد و علت امداد خواهی اورژانس هوایی را نبودن دسترسی اورژانس زمینی به علت بستن جاده‌های آن منطقه به وسیله برف گزارش داد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی با بیان اینکه در آن ساعت تماس گیرنده اورژانس هوایی به علت تاریک شدن هوا و نداشتن دید کاپیتان امکان اورژانس هوایی جهت امداد رسانی وجود نداشت افزود:  بلافاصله آمبولانس سی سخت و کد کمک دار دشت بازار را اعزام کردیم.

پورانفرد با اشاره به اینکه بعلت پوشش جاده از برف  هم امکان تردد اورژانس زمینی و هیچ خودرویی دیگر وجود نداشت افزود: با تلاش راهداران عزیز بلافاصله مسیر جاده‌ای که از برف پوشیده بود باز شد ولی قبل از این  امدادگران تلاشگر هلال احمر نیز با پای پیاده به مصدومان دسترسی پیدا کرده بودند که خوشبختانه با تلاش امدادگران و مردم این دو مصدوم کوهنورد سقوط از ارتفاع تحویل دو آمبولانس اورژانس ۱۱۵ سی‌سخت و دشت بازار شد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: هر دو کوهنورد بعد از ارائه خدمات پزشکی لازم از جمله گرم کردن بدن و تزریق سرم گرم و کنترل علائم حیاتی توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های سی سخت یاسوج انتقال داده شدند.

وی ادامه داد: وضعیت هر دو مصدوم کوهنورد خوب گزارش شده است که خدا را شکر با تلاش نیروهای امدادی در سطح استان و مردم عزیزمان این دو کوهنورد از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما