کدخبر : 155453
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

وقتی برای حرفه‌آموزی در کهگیلویه و بویراحمد خسیس می‌شویم

جنوب پرس: یکی از دلایل مشکلات معیشتی در استان کهگیلویه و بویراحمد همین بی‌توجهی به حرفه‌آموزی است که برای همه چیز و همه کار هزینه می‌شود اما برای آموزش حرفه‌آموزی خساست به خرج داده می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج یکی مهم‌ترین مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر مشکل و معضل بیکاری بوده که بر اساس آمار رسمی یکی از استان‌های با نرخ بالای بیکاری در کشور استان کهگیلویه و بویراحمد است.

بیکاری با نرخ بالا در این استان دلایل گوناگونی دارد که شاید مهم ترین دلیل آن نا آشنا بودن جوانان با مشاغل و حرف و عدم آموزش است که بسیاری از استعدادهای انسانی به دلیل نیاموختن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قادر به انجام کاری نیستند.

برنامه‌های اوقات فراغت نوجوانان هم در این استان به گونه‌ای نیست که دانش‌آموزان در بیش از ۳ ماه تعطیلی فصل تابستان حرفه‌ای بیاموزند در حالی که در بسیاری از استان‌ها و شهرهای کشور در این فصل با انواع و اقسام حرفه‌ها آشنایی پیدا می‌کنند.

در همین خصوص فرج‌الله راد که در جمع نخبگان و کارآفرینان بسیجی سخن می‌گفت اظهار کرد: کسانی که برای کار در استان مراجعه می‌کنند کدام یک استانداردهای آموزشی فنی و حرفه‌ای را می‌دانند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گفت: متاسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد فقر مهارتی بیداد می‌کند و در حالی که باید بخشی از درآمد را برای آموزش حرفه‌آموزی خرج کنیم متاسفانه تنها برای کسب مدرک چنین پول‌هایی خرج می‌شود.

به گزارش فارس یکی از دلایل مشکلات معیشتی در استان کهگیلویه و بویراحمد همین بی‌توجهی به حرفه‌آموزی است که برای همه چیز و همه کار هزینه می‌شود اما برای آموزش حرفه‌آموزی خساست به خرج داده می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما