کدخبر : 155445
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

۱۹۵ ميليون و ۵۲۶ هزار سهم در بورس فارس مبادله شد/کاهش شاخص بازار

جنوب پرس: مدير بورس منطقه‌ای فارس گفت: 195 ميليون و 526 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 473 ميليارد ريال هفته‌ گذشته در بورس فارس مبادله شد.

کرشمه ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در شیراز بابیان این‌که ۶۱ درصد از معاملات هفته‌ی گذشته مربوط به خرید و ۳۹ درصد از معاملات مربوط به فروش سهام است، اظهار داشت: در معاملات بورس منطقه‌ای فارس ۱۹۵  میلیون و ۵۲۶ هزار سهم مبادله شد.

وی با اشاره به مبادله ۴۷۳ میلیارد ریالی حق تقدم، افزود: تعداد سهام مبادله شده در این هفته مربوط به ۲۹۹ شرکت است که در این مدت برای ۵۱ نفر کد سهام‌داری جدید صادر شد.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس بابیان این‌که بیشترین تقاضای خرید سهام مربوط به شرکت‌های «ایران پارس خودرو»، «ایران خودرو» و «دارو سازی اکسیر» بود، گفت: شرکت‌های «صنایع ماشین‌های اداری ایران»، «ایران خودرو دیزل» و «نورد لوله اهواز» بیشترین تقاضای فروش سهام را داشتند.

ترابیان بیشترین ارزش ریالی خرید سهام را مربوط به شرکت‌های «بانک صادرات»، «بانک پاسارگاد» و «بانک ملت» عنوان کرد و ادامه داد: سهام شرکت‌های «ذوب آهن اصفهان»، «خدمات انفورماتیک» و «مدیریت پروژه‌های نیروگاهی» بیشترین ارزش ریالی فروش را داشتند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۸ شرکت کارگزاری در بورس از افزایش ۲۴۵۵ واحدی شاخص کل بازار خبر داد و تصریح کرد: شاخص کل بازار به عدد ۱۵۸ هزار و ۴۴۳ رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما