کدخبر : 155441
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

برخورد با جمع‌آوری کنندگان غیرقانونی صدقات در فارس

جنوب پرس: معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان فارس گفت: با افرادی که به‌صورت غیرقانونی و با در دست داشتن قبض‌ در سطح شهر اقدام به جمع‌آوری صدقات می‌کنند برخورد می‌شود.

 محمدمهدی کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار جنوب پرس ، در شیراز با تاکید بر برخورد با متخلفانی که به‌صورت غیرقانونی و با در دست داشتن قبض‌ در سطح شهر اقدام به جمع‌آوری صدقات می‌کنند، اظهار داشت: عده‌ای سودجو به درب منازل رفته با اعلام اینکه از نیرو‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) هستم اقدام به تخلیه صندوق‌های صدقات می‌کنند، ودراین راستا از شهروندان درخواست می‌شود هنگام روبه‌رو شدن به این‌گونه افراد خاطی مراتب را به کمیته امداد و یا مراکز انتظامی اطلاع دهند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد که وجوه نقدی جمع‌آوری‌شده توسط برخی افراد به موسسه‌های خیریه پرداخت نمی‌شود و این عمل ناپسند موجب نارضایتی و سلب اعتماد خیران و نیز تأثیر منفی نسبت به سنت‌های حسنه ازجمله صدقه وارد کرده است.

وی بیان کرد: در نشست‌ با مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس، نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس، مجمع خیرین و نیروی انتظامی صدور بخشنامه مقابله با متخلفان به تصویب رسید.

کارگر تصریح کرد: با تصویب بخشنامه‌ و ارسال به‌تمامی مراکز انتظامی، فرمانداری‌ها و دادستانی شهرستان‌ها مقرر شد از ابتدای آذرماه جاری حضور افرادی برای جمع‌آوری صدقات به درب منازل و یا در معابر عمومی پیگرد قانونی داشته و با خاطیان برخورد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قانونا و شرعاً امدادگران کمیته امداد مسؤولیت نگه‌داری از صدقات مردم و توزیع بلافاصله بین نیازمندان را بر عهده دارند، گفت: صدقه‌های جمع‌آوری‌شده در هر محله به همان منطقه اختصاص دارد و در دیگر مناطق و محله‌ها توزیع نمی‌شود.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس در مورد مشارکت خیران در اهدا کمک به محرومان بیان داشت: میزان جمع‌آوری صدقات در ۹ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با اهدا ۱۴۶ میلیارد و ۴۱۱ میلیون ریال، افزایش ۹ درصدی در سطح استان فارس داشته است.

کارگر اضافه کرد: افزایش جمع‌آوری صدقات نشان از بالا رفتن فرهنگ صدقه و دستگیری از نیازمندان در میان خانواده‌های ایرانی به‌ویژه مردم خیر استان فارس است.

وی ابراز داشت: تبلیغات سویی در گوشه و کنار به‌ویژه در فضای مجازی مبنی بر عدم مشارکت‌های مردمی در جمع‌آوری صدقات علاوه بر اینکه تأثیر منفی در میان اقشار جامعه نگذاشته، مشارکت‌های مردمی را افزایش داده به‌گونه‌ای که در آذرماه جاری رشد ۱۱درصدی نسبت به ماه‌های گذشته داشته است.

این مسؤول اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در ۳ ماه باقی‌مانده تا پایان سال جاری میزان مشارکت‌های مردمی در اهداء و جمع‌آوری صدقات به ۱۲ درصد افزایش یابد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما