کدخبر : 155396
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

دانش‌آموزان در خارج از مدرسه و حتی در تابستان نیز بیمه هستند

جنوب پرس: مدیر بیمه معلم استان هرمزگان گفت: تمام دانش‌آموزان در اول مهرماه با پرداخت مبلغ هفت هزار و 500 تومان به مدت یک‌سال تحت پوشش بیمه معلم قرار می‌گیرند.

نا آگاهی بسیاری از والدین و مدارس نسبت به حقوق بیمه‌ای خود باعث شده است که امنیت‌خاطر به طور کامل برای خانواده‌ها فراهم نشود.

دانش‌آموزان در خانه و حتی در مسافرت به هر دلیلی دچار سانحه شوند تا پایان مدت تحصیل به میزان خوبی بیمه هستند در همین راستا با عبدالرضا نادری‌پور مدیر عامل بیمه معلم استان هرمزگان مصاحبه‌ای ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانیم:

مدیر بیمه معلم استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: تمام دانش آموزان در اول مهرماه با پرداخت مبلغ هفت هزار و ۵۰۰ تومان به مدت یکسال تحت پوشش بیمه معلم قرار می‌گیرند.

‎وی ادامه داد: بیمه‌نامه حوادث تحصیلی، پوشش وسیعی دارد که دانش آموزان و فرهنگیان عزیز با پرداخت مبلغ ناچیزی از خدمات متنوع بیمه‌ای می‌توانند بهره‌مند شوند.

‎نادری‌پور گفت: بسیاری از دانش آموزان حوادثی برایشان رخ می‌دهد که پوشش بیمه ای دارند اما به علت ناآگاهی اولیا دانش آموز و یا مدیران مدارس از بیمه استفاده نمی‌کنند.

‎وی افزود: غرامت ناشی از فوت، پرداخت خسارت نقص عضو جزئی، کلی و دائم، هزینه درمان سرپایی بیمارستانی ناشی از حوادث، هزینه درمان ناشی از اعمال جراحی ناشی از بیماری، کمک هزینه پیوند و یا خرید کلیه و جبران هزینه کاشت حلزون مهم‌ترین مواردی است که بیمه معلم در جبران خسارت می‌تواند یاری رسان اولیا باشد.

‎مدیر بیمه معلم بیان داشت: در موضوع غرامت فوت ناشی از حادثه بیمه‌گر موظف است پس از فوت بیمه‌شده مبلغ ۷ میلیون تومان به اولیا متوفی پرداخت کند.

‎وی ادامه داد: اگر در اثر حادثه دانش آموز بیمه شده دچار نقص عضو دائم، کلی و جزئی شود، بیمه‌گر موظف است بر حسب نظر پزشک معتمد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به بیمه شده غرامت پرداخت کند.

‎نادری پور گفت: در همین زمینه در حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان دختر هرمزگانی، بیمه معلم علاوه بر پرداخت غرامت فوت شده‌ها، به دو دانش آموز نقص عضو شده نیز بر حسب نظر پزشک متعمد مبالغ ۷۰ و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

‎وی پرداخت هزینه درمان سرپایی بیمارستانی ناشی از حادثه را دیگر خدمت بیمه معلم عنوان کرد و گفت: اگر بیمه شده چه در مدرسه و یا چه در خارج از مدرسه دچار حادثه شود بیمه گر موظف است بر اساس تعرفه تا سقف یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه‌ها را پرداخت کند.

‎نادری پور تصریح کرد: بیمه معلم در اعمال جراحی ناشی از بیماری علاوه بر سهم بیمه‌گر پایه، در صورت تکمیل مدارک، سهم خود را نیز بر اساس تعرفه‌های اعلامی پرداخت می‌کند.

‎وی همچنین از پرداخت کمک هزینه خرید و یا پیوند کلیه تا سقف سه میلیون تومان خبر داد و گفت: همچنین در جبران هزینه کاشت حلزون بیمه معلم به ۱۰۰ نفر در کشور که درخواست‌شان مورد تائید آموزش و پرورش باشد تا سقف ۱۰ میلیون تومان کمک هزینه پرداخت می‌کند.

‎مدیر بیمه معلم استان هرمزگان در ادامه به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: از مبلغ هفت‌هزار و ۵۰۰ تومان حق بیمه که توسط هر دانش آموز یا فرهنگی پرداخت می‌شود ، مبلغ یک‌هزار و ۲۰۰ تومان به صندوقی به نام صندوق بیماری‌های صعب العلاج واریز می‌شود و به دانش آموزان و فرهنگیانی که دچار بیماری‌های صعب‌العلاج و سخت مثل سرطان هستند بر اساس معرفی‌نامه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان تا سقف دو میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

‎نادری پور اظهار داشت: این بیمه شامل تمام مدارسی که از وزارت آموزش و پرورش مجوز دارند می‌شود و همه دانش آموزان را تحت خدمات متنوع بیمه ای خود قرار داده است.

‎وی افزود: بیمه نامه خوادث دانش آموزی شبانه‌روزی می‌باشد و در طول ۲۴ ساعت ، دانش‌آموزان و فرهنگیان تحت پوشش می توانند از خدمات بیمه ای بهره‌مند شود.

‎نادری پور به تشریح چگونگی ارسال مدارک حادثه دیده برای دریافت خدمات بیمه ای اظهار داشت: پس از وقوع حادثه فرم شماره ۵ که توسط مدیران مدارس تکمیل شده است به انضمام شماره حساب و شماره تماس اولیا بیمه شده باید به بیمه معلم ارسال شود.

‎وی افزود: در صورت تکمیل مدارک( اصل رسید پرداخت مبالغ به مراکز درمانی، دستور پزشک و تصاویر جواب دستور پزشک) بیمه سند مالی را ظرف حداکثر ۷۲ ساعت پرداخت خواهد کرد.

‎مدیر بیمه معلم هرمزگان ادامه داد: برای دریافت غرامت فوت نیز می‌بایست کپی برابر با اصل شده تمامی صفحات شناسنامه مهمور به مهر فوت شد و گواهی فوت و جواز دفن به همراه کپی کارت ملی به انضمام فرم شماره ۵،به بیمه ارسال شود تا بیمه غرامت را پرداخت کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما