کدخبر : 155349
پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

گازوئیل به باک مینی بوس‌ها نمی‌رسد

جنوب پرس: با گذر هر روزه از مسیر انتهای بلوار راه آهن به سمت ایسین و تازیان صف‌های طولانی و رانندگان خسته ای که از هدر رفتن وقت خود به ستوه آمده‌اند چشم هر رهگذری را به خود جلب می‌کند.

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، ترافیک سنگین هر روزه مینی‌بوس‌داران در ورودی جایگاه سوخت ترنج واقع در بلوار راه‌آهن، خروجی جدید بندرعباس و شکایت‌های متعدد رانندگان این مینی‌بوس‌ها باعث شد خود را به این جایگاه برسانم تا از نزدیک ترافیک‌های خودساخته و نارضایتی رانندگان  گزارشی را تهیه کنم.

 با گذر هر روزه از مسیر انتهای بلوار راه آهن به سمت ایسین و تازیان صف‌های طولانی و رانندگان خسته ای که از هدر رفتن وقت خود به ستوه آمده‌اند چشم هر رهگذری را به خود جلب می‌کند و گاهی صف انتظار مینی‌بوس‌ها برای دریافت گازوئیل آن چنان طولانی می‌شود که ساعت ها باید چشم انتظار بمانند تا بتوانند سهمیه سوخت خود را دریافت نماید و عمر این قشر زحمتکش بدون هیچ عملکرد خاصی به فنا می‌رود و هیچ‌کس هم جوابگوی آن نیست. وقت‌هایی، که می‌توان با مدیریت کردن آن در خدمات‌رسانی بیشتر به جامعه استفاده کرد.

انتظار پر کردن باک مینی‌بوس‌ها آنقدر طولانی می‌شود که گاهی صف‌های در انتظار از جایگاه ترنج تا پل راه‌آهن ادامه پیدا می‌کند. و این برای یک باک گازوییل و صرف بیش از ۵ الی ۶ ساعت وقت. یعنی هدر رفتن نصف روز کاری یک راننده که باید با چرخش چرخ‌های مینی بوس‌اش چرخ زندگی خود را بچرخاند اما علنا این چرخ‌ها ساعت‌ها نمی‌چرخند تا چرخ خانواده هم نچرخد. و این‌گونه وقت خود را در آفتاب سوزان بندرعباس می‌گذرانند.

در مسیر جایگاه سوخت ترنج بودم که ترافیک سنگین مینی‌بوس و اتوبوس‌ها به شدت میخکوبم کرد هنوز فاصله زیادی با جایگاه سوخت داشتم که رسیدم به اولین مینی‌بوس که در صف انتظار ایستاده بود و راننده آن با سایر هم‌کیشان خود در گفت و گو بودند که بعد از سلام و احوالپرسی و معرفی خودم،  پرسیدم چرا در این صف‌های طولانی ایستاده‌اید و برای هر بار پر کردن باک مینی‌بوس تان چند ساعت باید در این صف‌های طولانی بایستید؟

 انگار هر سه نفر آماده این پرسش بودند که سریع جواب دادند بعضی مواقع بیش از ۶ ساعت در صف انتظار هستیم و بستگی به وجود گازوئیل در جایگاه دارد اگر سوخت به موقع به جایگاه برسد حدود ۲ ساعت زمان می‌برد تا بتوانیم به نازل دسترسی داشته باشیم اما بعضی مواقع که سوخت دیر به جایگاه می‌رسد بالغ بر ۶ ساعت یا بیشتر درصف چشم انتظار خواهیم نشست.

یکی از رانندگان گفت امروز سومین باری است که برای دریافت سوخت مراجعه می‌کند اما تا کنون موفق نشده است که باک مینی بوس خود را پر کند.

راننده دیگر افزود: هر روز فقط ۳ نفتکش سوخت به این جایگاه می‌رسد که کفاف و جوابگوی نیاز مینی بوس داران و اتوبوس‌داران نیست و باید ساعت‌ها در صف انتظار بنشینیم .

رانندگان با ذکر اینکه هیچ جایگاهی در شهر بندرعباس و حومه این شهر سوخت به مینی‌بوس‌داران نمی‌دهد گفتند هر وقت از بابت این اتفاق اعتراضی کرده ایم شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ما را به استانداری و فرمانداری هدایت می‌کند و در آنجا هم کسی پاسخگوی ما نیست.

یکی دیگر از رانندگان با اشاره به اینکه بعضی از اتوبوس‌ها در روز ۸۰۰ لیتر در روز گازوئیل دریافت می‌کنند در حالی که سهمیه آنها فقط ۴۰۰ لیتر است و همین امر باعث می‌شود که سوخت برای ما کم باشد و ما ساعت ها در صف های طولانی بایستیم. در حالی که سهمیه هر مینی بوس در روز تنها ۸۰ لیتر است.

 بالاخره بعد از صحبت‌های رانندگان به سراغ مسؤول جایگاه ترنج رفتم که وی با بیان اینکه شرکت نفت تنها ما را برای سوخت‌رسانی به مینی‌بوس و اتوبوس‌های شهر بندرعباس انتخاب کرده است افزود: البته ماشین‌های ستاد بحران استانداری و نیروی انتظامی و شرکت نفت هم از این جایگاه گازوئیل دریافت می‌کنند.

محمد قلندری ادامه داد: سهم این جایگاه در شبانه‌روز تنها ۳ نفتکش ۲۹ هزار و ۵۰۰ لیتری است که در مجموع ۸۸ هزار و ۵۰۰ لیتر در ۲۴ ساعت به ما تعلق می‌گیرد ولی درخواست‌های رانندگان بسیار بیشتر از اینهاست.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش سهمیه گازوئیل درخواست دادیم اما استانداری، کالای قاچاق و شرکت نفت موافقت نکرده‌اند، تصریح کرد: با توجه به دیر رسیدن سوخت از شرکت نفت به جایگاه، ترافیک سنگینی ایجاد می‌شود و صف‌های طولانی شکل می‌گیرد این اتفاق معمولا بیشتر مواقع هست.

مسؤول جایگاه ترنج با تأکید بر اینکه در این جایگاه نظارت کافی بر سوخت‌گیری اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها انجام می‌شود یادآور شد: هیچ اتوبوسی در شبانه‌روز نمی‌تواند بیشتر از ۴۰۰ لیتر سوخت‌گیری کند و مینی‌بوس‌ها هم تنها ۸۰ لیتر می‌توانند سوخت‌ دریافت کنند.

 قلندری گفت:  البته بعضی از مینی‌بوس‌ها می‌توانند ۴۰ لیتر دیگر هم بعد از ۸ ساعت سوخت‌گیری دریافت کنند این کار را انجام می‌دهند و هیچ اتوبوسی نیز نمی‌توانند از دو کارت سوخت استفاده کند.

 وی با اعلام اینکه جایگاه‌های سوخت در بندرعباس را تقسیم کرده اند و هر جایگاه باید به یک نوع وسیله نقلیه سوخت دهد یادآور شد: تمامی مینی‌بوس و اتوبوس‌ها باید در این جایگاه سوخت‌گیری کنند و اتوبوس‌های مربوط به اتوبوسرانی هم در اینجا سوخت دریافت می‌کنند که طی دو ماه آینده جایگاه سوخت‌گیری اتوبوسرانی تغییر خواهد کرد .

مسؤول جایگاه سوخت ترنج با تأکید بر اینکه هم استانداری و هم فرمانداری و شرکت نفت در جریان این اعتراضات رانندگان هستند خاطرنشان کرد: اما تا موضوع قاچاق هست این شرایط هم خواهد بود و اتفاقی نخواهد افتاد و به همین شیوه ادامه پیدا خواهد کرد.

 وی افزود: این طرح از دهم مهرماه امسال اجرایی شده است که در این جایگاه ۳ لاین سوخت‌گیری به مینی بوس‌ها و تنها دو لاین به اتوبوس‌ها اختصاص داده ایم تا مینی‌بوس‌ها به راحتی بتوانند سوخت‌گیری کنند .

وی در پایان گفت: اگر سوخت به موقع به ما ارسال شود این ترافیک ایجاد نخواهد شد در حالی که دیروز از ساعت ۲:۳۰ عصر تا امروز ۹ صبح در این جایگاه گازوئیل وجود نداشته و همین امر باعث ایجاد ترافیک‌های سنگین خواهد شد که اعتراض رانندگان را در پی دارد و از طرفی با توجه به کرایه کم، نفتکش‌ها علاقه‌ای به رساندن سوخت از شرکت نفت تا اینجا را ندارند.

 برای پیگیری و بررسی بهتر این اتفاق به دنبال ایجاد ارتباط با روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بودم که متاسفانه با تماس‌های مکرر، به نوعی حاضر به پاسخگویی به ما نبود. هرچند به دنبال انعکاس صحبت های روابط عمومی در جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی بهتر بود که این امر به دلیل پاسخگو نبودن روابط عمومی میسر نشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما