کدخبر : 155339
پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

پارکی در یاسوج که گنجایش دخالت سیاسیون و طایفه‌‌سالاران را ندارد

جنوب پرس: هر چند افراد علمی و دانشگاهی در این پارک مسؤولیت دارند اما انتظار از آن‌ها ممانعت از رسوخ سیاسی‌کاری در این پارک است.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، یکی از دلایل عقب‌ماندگی و محرومیت استان کهگیلویه و بویراحمد رواج بیش از حد سیاسی‌کاری در بسیار امور است، اموری که اگر بازی‌های سیاسی وارد آن شوند کارآیی خود را از دست خواهد داد.

یکی از این عرصه‌ها که نباید حتی بوی سیاست به مشام آن برسد حوزه تحقیق و پژوهش است که در صورت وارد شدن سیاسیون به قلمرو آن عملا از حیز انتفاع ساقط خواهد شد.

متاسفانه بعد از سال‌ها پارک علم و فناوری در استان کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی شد تاسف از این بابت که شاید این استان بیش از یک یا دو دهه از سایر استان‌ها در حوزه پژوهش و تحقیق عقب افتاد و همین موجب ایجاد فاصله تاریخی میان کهگیلویه و بویراحمد با سایر استان‌ها شد.

شکی نیست که سیاسی‌کاری در تار و پود استان کهگیلویه و بویراحمد تنیده و نهادینه شده و از عرصه هنر گرفته تا حوزه علم و دانش و بهداشت و سلامت و خدمات و اقتصاد و … رد پای سیاسیون دیده می‌شود و شایسته‌سالاری جایگاهی ندارد.

اما در حوزه پژوهش و تحقیق این موضوع به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و در صورت بازی سیاسیون در این میدان دیگر چیزی برای استان باقی نخواهد ماند.

در نشستی که چندی پیش با برخی از نخبگان استان داشتیم از دخالت‌های سیاسیون در پارک علم و فناوری گلایه شد و حتی ورود قبیله‌ها و طوایف را به قلمرو آن خطری جدی برای پارک تازه تاسیس علم و فناوری تلقی کردند.

به گزارش فارس هر چند افراد علمی و دانشگاهی و از جنس تحقیق و پژوهش در این پارک مسؤولیت دارند اما انتظار از آن‌ها ممانعت از رسوخ سیاسی‌کاری در پارک علم و فناوری است و باید بدانند که مبارزه با این معضل حتی به قیمت اخراج و برخورد، ارزشی صدها برابر بیشتر از اجازه دادن خط‌بازان و سیاسیون و طایفه‌سالاران برای دخالت در این فضای کاملا علمی و تحقیقاتی و پژوهشی دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما