کدخبر : 155337
پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

زلزله ۷ ریشتری در مدیریت شهرداری یاسوج و توقعی که مردم برای تحول دارند

جنوب پرس: مردم اکنون از بسیاری مشکلات در شهر یاسوج از جمله وضعیت بسیار بد خیابان‌ها و کوچه‌ها و معابر گلایه‌مندند و یا حوزه‌های دیگر از جمله بی‌توجهی به حوزه فرهنگ و هنر که یکی از وظایف ذاتی شهرداری‌هاست رضایت ندارند و منتظر اقدام هستند.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، شهر یاسوج هم ظرفیت‌های بالایی برای تحول در زمینه‌های مختلف از جمله گردشگری دارد و هم با تهدیدهای جدی از جمله افزایش روزانه حاشیه‌نشینی روبروست.

از سویی همه ظرفیت‌های خدادادی از جمله کوه و جنگل و آبشار و رودخانه و سرسبزی و آب و هوای خوب و مطبوع را در خود دارد که باید از این همه ظرفیت برای تحول در اقتصاد این شهر استفاده کرد.

از طرف دیگر هر روزه شاهد مشکلات ریز و درشتی هستیم که اجازه نفس کشیدن از شهر یاسوج را می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به برخی منفعت‌طلبی‌ها و سودجویی‌ها اشاره کرد که نمونه آن را می‌توان در کمک مستقیم مسوولان به رواج حاشیه‌نشینی آن هم تنها برای بهر‌ه بردن از منافع تبلیغاتی و انتخاباتی اشاره کرد.


نمایی از چهره برخی مناطق شهر یاسوج

شوراهای اسلامی چند دوره اخیر هم علی‌رغم زحماتی که برای تحول در شهر متقبل شده‌اند اما نشان داده‌اند که گاه دلسوزی برای مردم را فدای مطامع جریانی و خانوادگی و طایفه‌ای قرار داده‌اند.

این‌ها مشکلاتی است که شهر یاسوج را در منگنه قرار داده و موجب شده تا نفس‌های پایتخت طبیعت ایران به شماره بیفتد.

اما روی سخن امروز ما با شهرداری یاسوج و نیاز به تحولی است که باید مدیریت شهری برای آن چاره‌اندیشی کند.

طی چند روز گذشته شاهد تغییر در مدیریت شهرداری یاسوج در حوزه‌های مختلف از آتش‌نشانی گرفته تا فضای سبز و آرامستان‌ها و امور بانوان و سایر دوایر بودیم.

هر چند برخی آن را تعبیر به زلزله هفت ریشتری ناشی از تغییرات سیاسی در بدنه شورای شهر و جابجایی اکثریت و اقلیت کرده‌‌اند و عده‌ای دیگر هم آن را مطابق با اصلاح و مر قانونی می‌دانند اما هر چه هست باید بدنه مدیریتی جدید شهرداری یاسوج تکانی به خود داده و برای کمک به رفع مشکلات عدیده شهر یاسوج نستهن مقدم شهردار انی شهر را در مقابل افکار عمومی یاری کنند.

مردم اکنون از بسیاری مشکلات در شهر یاسوج از جمله وضعیت بسیار بد خیابان‌ها و کوچه‌ها و معابر گلایه‌مندند و یا حوزه‌های دیگر از جمله بی‌توجهی به حوزه فرهنگ و هنر که یکی از وظایف ذاتی شهرداری‌هاست رضایت ندارند و منتظر اقدام هستند.

مردم قدردان هر کار خوبی از سوی مسؤولان هستند برای نمونه در چند وقت اخیر اقدامی خوب در حوزه ورزش از سوی شورا و شهرداری صورت گرفت و مسابقاتی تحت عنوان جام شهر پاک در جریان است که بسیاری از جوانان و نوجوانان را سرگرم خود کرده است.

به گزارش فارس، شهر یاسوج برای پویایی و تحول نیاز به حرکتی جدی و عزمی راسخ از سوی همه مسؤولان استانی و شهرستانی و به خصوص بدنه شهرداری به عنوان متولی اصلی دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما