کدخبر : 155309
پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

هدفگذاری خرید تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه خانه اضطراری آب یاسوج

جنوب پرس: مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از هدفگذاری خرید تجهیزات الکترومکانیکال برای تصفیه خانه اضطراری آب یاسوج خبر داد.

هدفگذاری خرید تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه خانه اضطراری آب یاسوج

به گزارش جنوب پرس ، سید علی لدنی نژاد ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: ابنیه تصفیه خانه اضطراری آب یاسوج بالای ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد و تلاش می شود که تا ابتدای تابستان تحقق کامل پروژه را با اجرای استاندارد طرح داشته باشیم.

لدنی نژاد با بیان اینکه محدودیت اعتباری و تحریم  خرید تجهیزات الکترومکانیکال بر اجرای تصفیه خانه اثر گذار بوده است، اظهار کرد: در این راستا پیگیری و تلاش در بخش های مختلف برای تامین و تجهیز تصفیه خانه انجام شده است.

لدنی نژاد با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهل سالگی انقلاب، عنوان کرد: پیش از انقلاب حدود ۷۰۰۰ مشترک آب در شهرهای استان داشتیم و این در حالی است  که در حال حاضر با تلاش های انجام گرفته، ۱۶۵ هزارو ۵۰۰ مشترک آب در استان از خدمات آب آشامیدنی سالم  بهره مند شده و ۲۰۰۰ درصد افزایش مشترکین را داشته ایم.

وی افزود: در حال حاضر ۹۹.۸ جمعیت شهر استان زیر پوشش آب آشامیدنی است.

لدنی نژاد گفت: در سال ۷۱، کل طول شبکه و خطوط انتقال ما ۱۹۵ کیلومتر بوده که در حال حاضر ۱۸۲۰ کیلومتر شبکه انتقال در استان محقق شده  و ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.

وی ابراز داشت: همچنین در حال حاضر ۷۶ منبع تامین آب در استان داریم که ۶۶ مورد آن چاه، ۷ فقره چشمه و یک منبع تامین از سد کوثر است.

لدنی نژاد با بیان اینکه در بدو تاسیس شرکت های آب و فاضلاب ۱۵ باب مخزن که اکثرا غیراستاندارد و فلزی بوده در استان داشتیم، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳۱ هزار متر مکعب مخزن بتنی استاندارد در حال فعالیت و بهره برداری است.

لدنی نژاد با اشاره به اینکه بیش از انقلاب وضعیت فاضلاب در استان صفر بود، گفت: در حال حاضر ۵ شهر یاسوج، دوگنبدان، دهدشت، سی سخت و چرام زیر پوشش شبکه فاضلابند که پوشش ۲۹.۵ درصدی در حوزه فاضلاب استان را داریم و ۴۴۵ کیومتر طول شبکه اجرا شده فاضلاب در استان است.

لدنی نژاد همچنین از هدفگذاری ایجاد زیرساخت های فاضلاب در چند شهرستان دیگر خبر داد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: در حوزه اصلاح شبکه، ۳۰ درصد از شبکه آب شهرهای استان فرسوده بوده که ۷۰ میلیارد تومان برای بهسازی آن اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه اصلاح شبکه نیز به شکل منظم در حال اجراست، ابراز داشت: سالانه بین ۳۰ تا ۷۰ کیلومتر شبکه در استان بازسازی می شود.

لدنی نژاد با تاکید بر اینکه در شهرهای کوهستانی و با توجه به اختلاف ارتفاع باید زوم بندی شبکه عملیاتی شود، اظهار کرد: هدفگذاری های اجرایی در این بخش نیز انجام شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما